DENKTAŞ İÇİN DUA

DENKTAŞ İÇİN DUA

1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın sağlığına kavuşması için dün akşam Gazimağusa’da Osman Fazıl Polat Paşa camii kamelyasında iftar yemeği düzenlenerek, dua edildi.

A+A-

 

 

Osman Fazıl Polat Paşa Camii Yapımı ve Bakımı Derneği organizasyonunda, tedavisine Ankara’da devam edilen 1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın sağlığına kavuşması için dün akşam Gazimağusa’da Osman Fazıl Polat Paşa camii kamelyasında iftar yemeği düzenlenerek, dua edildi.

Demokrat Parti Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Osman Fazıl Polat Paşa Camii Yapımı ve Bakımı Derneği’nin ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine, dernek başkanı Gazi Hacı Abdurrahman Ömeroğlu, din görevlileri İsmail Özcan, Faruk Seçkin, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk, MYK üyesi Güvenç Cantaş, Fatma Midem, Mağusa İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar öncesinde 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın sağlığına kavuşması için dualar edilirken, Denktaş’ın toplum için yapmış olduğu fedakarlıklara vurgu yapıldı.

ÖMEROĞLU

Osman Fazıl Polat Paşa Camii Yapımı ve Bakımı Derneği Başkanı Gazi Hacı Abdurrahman Ömeroğlu konuşmasının başında,1. Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın camii bakım ve onarımına geçmişte yapmış olduğu katkıları anımsatarak, bunların göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Rauf Denktaş’ın çoğu kez camiiyi ziyaret ederek, sorunlarını yerinde tespit ettiğini belirten Ömeroğlu, konuşmasının devamında şu an sağlık sorunu nedeniyle Ankara’da tedavisine devam edilen Rauf Denktaş’a acil şifalar diledi.

Ömeroğlu konuşmasının sonunda ise 1. Cumhurbaşkanının sağlığına yeniden kavuşması için dualar ederek, “Kıbrıs Türk Halkı’nın Lideri Rauf Raif Denktaş inşallah en kısa sürede doktorlarının ve sevenlerinin dualarıyla ayağa kalkacak ve yeniden aramızda olacak inancındayız” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur