DENKTAŞ DPLİLERİ KUTLADI

DENKTAŞ DP'LİLERİ KUTLADI

Denktaş: Beş yıldır muhalefette olan bir partiyiz. Beş yıldır, hatta çok daha uzun bir süre üstümüze yürümeyen kalmadı

A+A-

 

Serdar Denktaş, Demokrat Parti (DP) Alsancak Örgütünün düzenlediği baloya katılarak bir konuşma yaptı.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş; DP’nin 5 yıldır muhalefette olmasına rağmen tabanını kaybetmediğini, aksine her geçen gün daha da güçlendiğini söyleyerek, partililerini cesaretleri nedeniyle tebrik etti.

 

Denktaş, “Beş yıldır muhalefette olan bir partiyiz. Beş yıldır, hatta çok daha uzun bir süre üstümüze yürümeyen kalmadı, ülkede iş tehdidiyle, vergiyle, insanımızı baskı altında tutmaya ve halkımızı yeniden korku çemberine almaya çalışanlara karşı, siz Demokratlar; ‘Biz Korkmayız’ diyerek cesaretinizi gösterdiniz. İşte bu nedenle sizlere helal olsun” dedi.

 

 

DP’den yapılan açıklamaya göre, konuşmasında UBP hükümetine eleştirilerde bulunan Denktaş şöyle konuştu:

 

“Birçoğumuzun başına gelmiştir. Yolda arabayla gidersiniz, ansızın sol veya sağ taraftan bir köpek havlayarak arabanın peşine düşer. Araba yola devam ettiği müddetçe, o da havlamaya devam eder. Çünkü arabanın kendisinden korktuğunu düşünür. Durduğunuz anda ise köpek ne yapacağını şaşırır. Durur, sağına soluna bakar ve kuyruğunu ayaklarının arasına alarak kaçmaya başlar. Bugünkü iktidarın durumu da budur. Yarın erken seçim kapıya dayandığında, korkutmaya çalıştıkları bu halkın, korkmadıklarını gördüklerinde bugünkü iktidar da kuyruğunu bacağının arasına sıkıştırıp nasıl kaçacağını şaşıracaktır.”

 

DP Genel Başkanı, halka seslenerek “Dünya’nın her yerinde korkanlar, korkmaya devam ettikçe, korkutanlar güçlenmiştir. Ama o korktuğu zannedilenler, korkmaktan vazgeçtiği günde, o korku imparatorluğu yerle bir olur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur