1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Daireyi sahte kredi kartı basmak için laboratuvara çevirdi
Daireyi sahte kredi kartı basmak için laboratuvara çevirdi

Daireyi sahte kredi kartı basmak için laboratuvara çevirdi

Politis Gazetesi, bir Alman vatandaşının, Aşağı Baf’ta turizm bölgesinde bulunan bir daireyi kiralayarak, sahte kredi kartı basmak için, yüksek teknolojiye sahip bir laboratuvara çevirdiğini yazdı.

A+A-Politis Gazetesi, bir Alman vatandaşının, Aşağı Baf’ta turizm bölgesinde bulunan bir daireyi kiralayarak, sahte kredi kartı basmak için, yüksek teknolojiye sahip bir laboratuvara çevirdiğini yazdı.

Geçtiğimiz Mart ayında Kıbrıs’ın güneyinden ayrılan 36 yaşındaki Alman vatandaşı şahsın, Alman makamları tarafından ülkesinde tutuklandığını kaydeden gazete, Alman makamlarının Europol aracılığıyla Kıbrıs Rum makamlarından, şahsın kiraladığı dairenin araştırılmasını istediğini belirtti.

Üç gün süren araştırmanın ardından, dairede çeşitli ülkelere ait 10 pasaport, yüzlerce sahte kredi kartı, elektronik cihazlarla ilgili sahte kartlar, 70’den fazla cep telefonu, bilgisayarlar, kredi kartı imal etmek için hammadde ve başka deliller ele geçirildiğini yazan gazete, Alman makamları tarafından yakalanan Belçika pasaportuna sahip şahsın tasarrufunda, Aşağı Baf’ta bulunan bir dairenin adresine sahip olan ve başka bir şahsın adına olan bir elektrik faturası ele geçirildiğini belirtti.

Gazete Alman makamlarının, söz konusu dairenin bahse konu şahısla alakası olup olmadığının ortaya çıkması için, araştırılmasını istediğini ekledi.

 

fotoğraf arşiv

Bu haber toplam 2114 defa okunmuştur
Etiketler :