CTP, MAĞUSA’DA HALKLA BAYRAMLAŞTI

CTP, MAĞUSA’DA HALKLA BAYRAMLAŞTI

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), bayramın 1 ve 2’nci günlerinde Mağusa Bölgesindeki yerleşim birimlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. CTP-BG Mağusa İlçesi'nin düzenlediği Bayram ziyaretlerine CTP-BG eski Başkanı ve

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), bayramın 1 ve 2’nci günlerinde Mağusa Bölgesindeki yerleşim birimlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. 

CTP-BG Mağusa İlçesi'nin düzenlediği Bayram ziyaretlerine CTP-BG eski Başkanı ve eski Başbakan, CTP-BG Mağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, İlçe Başkanı Ali Gulle ve Milletvekili Teberrüken Uluçay katıldı.

Ziyaretlere Bayramın birinci günü olan 30 Ağustos’ta Mağusa ile başlayarak halkla bir araya gelen CTP-BG ekibi aynı gün  Yeni Boğaziçi,  Mormenekşe, Yıldırım, Akova ve Geçitkale köylerini ziyaret etti.

Bayramın ikinci günü olan 31 Ağustos Çarşamba gün ise CTP-BG heyeti Korkuteli, Dörtyol, Türkmenköy, Akdoğan köylerinde halk ile buluşarak bayramlaştı.

 

UBP’NİN TAHRİBATI BÜYÜK…

Gittikleri her yerleşim biriminde vatandaşlar CTP-BG heyetine UBP hükümetinin uyguladığı ekonomik politikaların yarattığı tahribattan şikâyetçi oldu.

UBP’nin iktidara gelene kadar  halka bol keseden vaatler verdiğini ancak hükümetin başına geçer  geçmez vaat ettiklerini yerine getirmek bir yana var olan haklarına da el attığından söz eden vatandaşlar, tarım ve hayvancılığın ise uygulanan yanlış politikalar nedeniyle neredeyse yok olma noktasına geldiğinden yakındı.

Vatandaşlar, UBP’nin dayatma politikalarla halkın alım gücünü düşürdüğünü ve özellikle benzine yapılan zamlarla bayramda halkı kendi köylerine evlerine hapsettiğini kaydederek, UBP hükümetinin halkına karşı en ufak bir saygı duymadığını vurguladılar.

UBP’li gençlere “bayramdan sonra istihdam” müjdesi veren Başbakan irsen Küçük’ün açıklamalarına büyük tepki gösteren vatandaşlar, “artık partizanca icraatlarını gizleme ihtiyacı bile hissetmiyorlar” diye konuştular.

CTP hükümeti döneminde özellikle Tarım ve Hayvancılık alanında verimli ve üretime dönük bir ortam yaratıldığını anımsatan vatandaşlar, şimdi ise halkın alım gücünün düşürülmesiyle piyasanın da olumsuz etkilendiğini vurguladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur