1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YERLİ OLMAZSA YABANCI HOCA'
CTP HEYETİ ALAYKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

CTP HEYETİ ALAYKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

CTP-BG Lefkoşa İlçesi, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ve kalabalık bir heyetle Alayköy’ü ziyaret etti.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Kadri Fellahoğlu,  Mustafa Yektaoğlu, İlçe Başkanı Ali Seylani, İlçe yöneticileri ve Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy’dan oluşan kalabalık bir heyetle Alayköy’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan CTP Genel Başkanı Yorgancıoğlu meclis gündeminde bulunan sosyal sigortalar, muhaceret affı ve özelleştirme yasası ile ilgili bilgilendirme yanında Kıbrıs sorunu ve New York zirvesini değerlendirdi.

UBP’nin yaptığı uygulamalar ve düzenlemelerle halkı canından bezdirdiği, umutsuzluğu artırdığına dikkat çeken Yorgancıoğlu, UBP’nin iki yıldır çalışanlara tek kuruş artış vermediğini ve alım gücünün sürekli gerilediğini belirtti. Yorgancıoğlu, özelleştirme yasası elektrik telefon ve diğer kamu kurumlarının elden çıkarılması karşısında KTHY çalışanları işe alınacağı ifadelerinin tam bir aldatmaca olduğunun altını çizdi.

Karşılıklı sohbet ve soru cevap şeklinde süren ziyarette köylüler özellikle hayat pahalılığı, elektrik ücretlerinin yüksekliğinden şikâyetleri yanında Alayköy –Lefkoşa anayolunun genişletilmesi gereğini CTP tarafından meclise taşınmasını talep ettiler.

Köylüler ayrıca Alayköy Belediyesinin hizmetlerinden övgü ile bahsederek belediyeye tam not verdiklerini söylediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur