1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZER, 'MİRZAZADE KRİZİ'Nİ ANLATTI
CTP HAYIRININ ARKASINDA

CTP 'HAYIR'ININ ARKASINDA

CTP-BG, Gazimağusa ve Lefkoşa’nın ardından Girne ve Güzelyurt’ta kitle toplantısı düzenledi.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, partisinin Kıbrıs Türk halkının siyasal iradesini dışlayan herhangi bir karara veya gelişmeye onay vermesinin mümkün olmadığını söyledi.

 

CTP-BG, Gazimağusa ve Lefkoşa’nın ardından Girne ve Güzelyurt’ta kitle toplantısı düzenledi.

 

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile Örgüt Sekreteri Ahmet Barçın’ın katılımıyla Güzelyurt İlçesi’nde düzenlenen toplantıda, Kıbrıs sorunu ve Kuzey Kıbrıs’taki sosyal, siyasi ve ekonomik konular değerlendirildi.

 

CTP-BG Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın açış konuşmasının ardından Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu partililere hitap etti.

 

ÖZKAN YORGANCIOĞLU

 

Genel Başkan Yorgancıoğlu burada yaptığı konuşmada, Kıbrıs sorunundaki gelişmelerin yanı sıra, gündemde bulunan doğalgaz sondaj krizine ilişkin CTP-BG’nin “hayır” kararının gerekçelerine değindi.

 

Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin Kıbrıs Türk halkının siyasal iradesini dışlayan herhangi bir karara veya gelişmeye onay vermesinin mümkün olmadığını söyledi.

 

GİRNE İLÇESİ TOPLANTISI

 

12 Ekim’de yapılan Girne İlçesi kitle toplantısı ise ilçe merkezinde ve üyeler yanında Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Örgüt Sekreteri Ahmet Barçın ilçe milletvekilleri ve yöneticileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Erkan Eminağa, CTP’nin doğasında ülke insanlarının ve halkının demokratik haklarının savunulması, Kıbrıs Türkünün onurlu duruşunun ileriye götürülmesi ve toplumun arzu edilen refah noktasına gelmesi olduğunu söyledi.

 

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu da, Kıbrıs sorununda yıllardan beri iki önemli dönemeç olduğunu, bunlardan birinin Akdeniz’de petrol aranması, ikincisinin ise AB üyeliği olduğunu kaydetti.

 

Kıbrıs Türk Halkının çıkarlarının her şeyin önünde geldiğini ve CTP’nin Kıbrıs Türk halkının çıkarlarının savunucusu olamaya devam edeceğini vurgulayan Yorgancıoğlu, “Bizim anlayışımızda başka bir halka karşı düşmanlık yok. CTP için önemli olanın Kıbrıs sorununun çözümüdür, barıştır. Bölgemizdeki doğal kaynaklardan yararlanmak söz konusuysa bu ancak çözümden sonra veya çözüme hizmet için olmalıdır” dedi.

 

Ülkedeki sosyal, siyasal ve ekonomik gelişmelere de değinen Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin iş bilmezliği ve beceriksizliği nedeniyle her alanda bir çöküş yaşandığını savundu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur