1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MOTOR SPORLARI YASTA
ÇÖZÜM ÖZELLEŞTİRME DEĞİL ÖZERKLİK

'ÇÖZÜM ÖZELLEŞTİRME DEĞİL ÖZERKLİK'

El-Sen, “özelleştirme ile ilgili herhangi bir tasarının Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e sevki halinde” süresiz grev uyarısını tekrarladı

A+A-

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), “özelleştirme ile ilgili herhangi bir tasarının Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e sevki halinde” süresiz grev uyarısını tekrarladı. El-sen, bu konuda Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile KIB-TEK yönetimine  yazılı bildirim yapıldığını da açıkladı.

El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu yazılı açıklamasında, “Küçük hükümeti, yerel gelirlerini doğru dürüst politikalarla artıracağına, aldığı talimatlarla toplumsal varlıklarımızı yok etmeye ne kadar kararlı ise, biz de toplumsal varlıklarımıza ve doğal olarak KIB-TEK’e de sahip çıkmaya en az o kadar kararlıyız” ifadesini kullandı.

“KIB-TEK özelinde, eski ifade ile yüz trilyonlarca borcunu ödemeyen kamu sektörünü doğru yola sokabilecek tek yaklaşım, kurumu süratle siyasilerin çiftliği olmaktan kurtarmaktır” diyen Kalyoncu,  bunun da yolunun KIB-TEK’in süratle özerkleştirilmesi olduğunu vurguladı.

El-Sen’in bu yönde yasal ve uygulama hazırlıklarına sahip olduğunu, siyasi iradenin bu yönde istek ortaya koyması halinde her türlü desteği vereceğini dile getiren Kalyoncu, şunları kaydetti:

“KKTC’nin duyarlı ve toplumsal varoluş bilincine sahip yurtseverlerine sesleniyoruz. EL-SEN mensupları olarak KIB-TEK’in toplumsal varlığımız olarak korunması için meşru her yolla direneceğiz. 5 Eylül 2011 tarihli bir yazı ile Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile KIB-TEK yönetimine özelleştirme ile ilgili herhangi bir tasarının Bakanlar Kurulu’ndan KKTC Meclisi’ne sevki halinde süresiz greve çıkmaktan başka seçeneğimiz kalmayacağını bildirdik.”

Kalyoncu, toplumsal varoluş mücadelelerinde tüm duyarlı kişi ve kurumları yanlarında görmek istediklerini ifade ederek “Verilecek onurlu direniş ve var oluş mücadelesinde ‘ben de vardım-biz de örgüt olarak vardık’ diyebilmek için herkesi ve tüm duyarlı kuruluşları deyim yerindeyse kırmızı alarma geçmeye ve bizlerle omuz omuza, sırt sırta vererek mücadeleye hazır olmaya davet ederiz” diye ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur