ÇÖPLERE KARŞI KÜREK ÇEKTİLER

ÇÖPLERE KARŞI KÜREK ÇEKTİLER

Yılın en ilginç çevre etkinliği hafta sonunda Karşıyaka Güzelyalı’da gerçekleşti

A+A-

 

 

 

 

 

Yılın en ilginç çevre etkinliği hafta sonunda Karşıyaka Güzelyalı’da gerçekleşti.

Kalabalık bir grup çevre gönüllüsü, kıyıların ve denizlerin kirliliğini protesto etmek amacıyla Karşıyaka Güzelyalı denizinde çöp atıklarından yaptıkları sallarla yarıştılar.

SPOT (Kaplumbağaları Koruma Derneği)’un Kıbrıs İktisat Bankası sponsorluğunda Lapta Güzelyalı Plajı’nda gerçekleştirdiği “Çöplere Karşı Kürek Çekelim ” (Rafts Against Rubbish) etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti.

Çöplerin plajlarda yarattığı kirlilik ve deniz kaplumbağaları için oluşturduğu kirliliğe dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan gönüllüler, çöp atıklarından oluşturdukları sallarla yarıştılar. Ana sponsorluğun yanı sıra etkinliğe takım oluşturarak da katkı sağlayan İktisat Bankası takımı Natalie Haıgh, Ayşe Aktığ, Fırat Gürboyoğlu, Tad Haigh, Sena Aktığ ve Cüneyt Diker’den oluştu.

Toplam 8 takımın kendi yapımları sallarla mücadele ettiği, bazı salların rüzgarın da etkisiyle denizde dağıldıkları, oldukça kalabalık bir izleyici kitlesinin keyifle izlediği protest yarışmanın birinciliğini Turtely Awesome takımı kazandı.

İktisatbank Girne Şube Md. İnan Barlas’ın jüri üyeliği ve hakemlik yaptığı yarışma sonrası jüri değerlendirmesiyle ikinciliği The Four Plonkers elde ederken, “ geri dönüşümlü malzemeleri en iyi değerlendiren araç ” olarak Oh Whiney Oh No seçildi.

Yaklaşık üç saatte tamamlanan yarışma sonrasında düzenlenen ödül töreninde madalya ve katılım belgelerini dernek yetkilileri ve İktisatbank Girne Şb. Md. İnan Barlas takdim etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 734 defa okunmuştur