CİNAYET ZANLISINA YEDİ GÜN EK TUTUKLULUK

CİNAYET ZANLISINA YEDİ GÜN EK TUTUKLULUK

Geçtiğimiz gün meydana gelen Orhan Dural cinayetiyle ilgili soruşturma sürerken, olayın zanlısı Esaf Tarım dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı

A+A-Girne- Karaoğlanoğlu bölgesinde geçtiğimiz gün meydana gelen Orhan Dural cinayetiyle ilgili soruşturma sürerken, olayın zanlısı Esaf Tarım dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı. Soruşturma maksatlı Esaf Tarım aleyhine yedi gün daha ek tutukluluk alındı.

Polis, mahkemede yaşanabilecek herhangi bir arbedeye karşı geniş güvenlik alırken, zanlı Esaf Tarım’ı sabah 08.30 sıralarına Girne Kaza Mahkemesi’ne getirdi.

Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Avukat Hasan Esendağlı ve Avukat Emre Kadri mahkemede hazır bulundu. Savcı Akyener, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Murat Bayram’ı mahkemeye tanık olarak dinletti.

 

TAAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRME

Bayram, mahkemede verdiği yeminli şahadetinde, olayla ilgili olguları aktardı. Murat Bayram, zanlı Esaf Tarım’ın “taammüden adam öldürme, meskun mahalde ateş açma, kanunsuz silah ile patlayıcı madde taşıma, tasarrufu ve kullanma” suçlarıyla ilgili olarak tutuklandığını aktardı.

19 Ekim 2011 tarihinde Girne Polis Müdürlüğü’ne gelen zanlı Esaf Tarım’ın, Karaoğlanoğlu S bölgesi Zerman Apt. Daire 6’da, kendisine ait av tüfeği ile “boşanma aşamasında olduğu eşinin, erkek arkadaşı olan Orhan Dural’ı vurduğunu” beyan ettiğini aktaran bayram, zanlının polise teslim olduğunu söyledi. 

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Bu beyan ışığında olay yerine gidildiğini, olay yerinde zanlının eşi Lordena Tarım ve Orhan Dural’ın bulunduğunu aktaran Bayram, Orhan Dural’ın yaralı olarak gözlemlendiğini ve çağrılan ambulansla Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirtti.

Müfettiş Muavini Bayram, meseleyle ilgili tahkikatın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler olduğunu dolayısıyla zanlının yedi gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

 

YEDİ GÜN DAHA TUTUKLULUK…

Bunun üzerine savunma avukatları, bir itirazda bulunmazken, Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi de tarafların taleplerini dikkate alarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlının yedi gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1487 defa okunmuştur