ÇİM SAHA YALAN OLDU

ÇİM SAHA YALAN OLDU

Yenierenköy futbol sahasının çim saha şekline getirilmesi sorun oldu. Nisanda maçların başlayacağı ancak maç yapılacak saha olmaması, hiçbir sosyal faaliyeti olmayan Yenierenköy gençlerini üzüyor. Spor Kulübü Başkanı Küfi Tulga, kulübün bütçesi olmadığını

A+A-

 

 

Yenierenköy futbol sahasının çim saha şekline getirilmesi sorun oldu. Nisanda maçların başlayacağı ancak maç yapılacak saha olmaması, hiçbir sosyal faaliyeti olmayan Yenierenköy gençlerini üzüyor. Spor Kulübü Başkanı Küfi Tulga, kulübün bütçesi olmadığını söylerken, belediye başkanı Özay Öykün de belediyenin bütçesi olmadığını belirtti. Spor Dairesi ise saha için sadece boru yardımı yapacağını söyledi.

Yenierenköy Spor Kulübü Başkanı Küfi Tulga, sahanın alt zemininin yapımının başlamasının üzerinden neredeyse bir yıl geçtiğini, ancak maddi sıkıntılardan dolayı sahanın bir türlü bitirilemediğini belirtti.

Tulga, “Sahanın çimlendirilmesinden önce çakıla ihtiyaç var, ancak belediyenin ve spor kulübünün bütçesi olmadığı için işlem durdu” dedi. Spor Bakanlığı’na da bunu bildirdiklerini söyleyen Tulga, bir netice alamadıklarını, ayrıca belediyeye de başvurduklarını çünkü sahanın yapımını belediyenin üstlendiğini fakat şimdi belediyenin bütçesinin olmadığını söylediğini belirtti. Mevcut olan ihtiyaçlardan gübre ve toprağın tamam olduğunu ancak çakıl için 50 bin TL’ye ihtiyaç duyduklarını da ekleyen Tulga belediyenin daha ucuza çakıl bulabilirse bir şeyler yapabileceğini söyledi. Tulga, bundan da netice alınmadığını belirtti. Futbol sahasının çimlendirilmesini bütün köyün gençlerinin beklediğini vurgulayan Tulga, nisanda maçların başlayacağını ancak sahanın yetişmesi konusunda umutsuz olduklarının altını çizdi.

 

“BAKANLIK KATKI YAPMIYOR”

Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, saha yapıyla ilgili bakanlığın sadece boruları vereceğini söyleyerek, başka hiçbir destek almadıklarını dile getirdi. Belediye bütçesiyle sahayı yapmaya çalıştıklarını belirten Öykün, 50 bin Türk Liralık çakıl taşı dökülmesi gerektiğini ancak bunu karşılayacak bütçeleri olmadığını söyledi. Öykün, sahanın yavaş yavaş yapılacağını ancak ne zaman biteceği konusunda bir bilgisi olmadığını söyledi. Belediyelere verilen katkı paylarından nüfus oranına göre dağılımdan dolayı 70 bin TL zararları olduğunu belirten Öykün, nüfus sayımını beklediklerini, sayımdan sonra bu payların artacağını umduklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur