Çetinkaya yabancılarıyla Süperi kaptı

Çetinkaya yabancılarıyla 'Süper'i kaptı

Yeni İskelede Kupa Şampiyonu Çetinkaya ile Lig Şampiyonu K.Kaymaklı “Süper Kupa” için karşı karşıya geldi. Lig öncesi takımların oyuncularının son durumunu da görme fırsatı verdiği için bu maç iki takım açısından bir nevi lig öncesi iyi bir g

A+A-

 

 

Yeni İskelede Kupa Şampiyonu Çetinkaya ile Lig Şampiyonu K.Kaymaklı “Süper Kupa” için karşı karşıya geldi.

Lig öncesi takımların oyuncularının son durumunu da görme fırsatı verdiği için bu maç iki takım açısından bir nevi lig öncesi iyi bir gözlem yapma fırsatı da verdi.

K.Kaymaklının Mustafa Yaşinses’ten cezası nedeniyle (KTSYD Turnuvası’nda aldığı ceza) oynamadığı, Coşkun ve yeni transfer Mehmet Çil ve Şenol’u yedek soyundurduğu bu maçta oynayanların performansı spor camiasında da merak konusuydu.

Maça liberosuz dörtlü zincir savunmayla başladı Çetinkaya takımı ve daha maçın 10’uncu dakikasında da 1-0 üstünlüğü yakaladı Batshi ile.

Bu dakikadan sonra sağ ve sol kanatlardan Yasin ve Debola ile sürekli gol arayan ve rakip kaleye oyunu yığan takım K.Kaymaklı oldu. Bu baskıdan dolayı Çetinkaya takımı ancak 33’üncü dakikada tekrar K.Kaymaklı ceza sahasına kadar gelebildi. Aralarda su molasının da verildiği maçın ilk yarısı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıya da daha atak başlayan ve sürekli gol arayan taraf yine K.Kaymaklı takımı oldu. Ertaç, Debola ve sonradan oyuna giren Şenol ile Çağrı da hücum hattına ilave edilince 6-7 oyuncu ile sürekli rakip kaleyi zorlayan, bu hücum hamleleri neticesi yakalanan 7 tane net gol pozisyonundan sadece bir tanesini Çağrı ile gole çevirebildi K.Kaymaklı ve beraberliği yakalayabildi dakikalar 78’i gösterirken.

Fakat bu sevinç çok uzun sürmedi. Çünkü Cedric ile 81’inci dakikada atılan uzun bir pası gole çevirip tekrar skor üstünlüğünü yakaladı Çetinkaya.

Geride kalan sürede başka gol olmayınca da maçı Çetinkaya takımı 2-1 kazandı ve Süper Kupayı da müzesine götürmeyi başardı.

Bu maç bize K.Kaymaklı takımının son vuruşlarda henüz beklenen noktaya gelmediği ve fazla adamla hücum etmesi ve birçok gol pozisyonuna girmesine ve de Ertaç gibi gol kralı bir oyuncuya sahip olmanında bu iş için yeterli olamayabileceğini gösterdiği gibi, Debola’nında birçok takımın canını yakarak ligimize renk katacağı intibası verdi.

Çetinkaya takımının ise forvet hattında Esin’in şimdilik yetrsiz kaldığı ve dörtlü savunmada sarkık liberosuz oyunun henüz defans oyuncuları tarafından tam özümsenmediği ve zaman zaman Çetinkaya’nın başını ağrıtacağını gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur