CANTÜRK: ALTI PUANLIK MAÇ

CANTÜRK: ALTI PUANLIK MAÇ

Tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele eden Göçmenköy, bu hafta sonu çok kritik bir maça çıkıyor. Geçtiğimiz hafta, kalesinde gördüğü son dakika golüyle Lefke ile 1-1 berabere kalan lacivert-kırmızılılar Lefke deplasmanına galibiyet için gidecek.

A+A-

 

 

Tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele eden Göçmenköy, bu hafta sonu çok kritik bir maça çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta, kalesinde gördüğü son dakika golüyle Lefke ile 1-1 berabere kalan lacivert-kırmızılılar Lefke deplasmanına galibiyet için gidecek.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Göçmenköy Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk, altı puanlık bir maç olan Tatlısu maçına yeniden istikrarı yakalamak için çıkacaklarını söyledi.

Cantürk, Lefke maçındaki performanslarını Tatlısu maçının da sergilemeleri halinde, Tatlısu dahil hiçbir rakipten korkmalarına neden olmayacağını dile getirdi.

 

“HAKEMLERE RAĞMEN DOSTLUĞUMUZ BOZULMADI”

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan ve tartışmalı olarak yedikleri son dakika golüyle bir puanla yetinmek zorunda kaldıkları Göçmenköy-Lefke maçı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Cantürk, tribünlerde taraftarlar ve sahada futbolcular arasında centilmence bir mücadele olduğunu belirtti.

Bu maçın sadece, hakem faktörünün öne çıktığı bir maç olarak hafızalarda kalacağını ifade eden Cantürk, maçta orta hakem Fehim Dayı’nın centilmenliği ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını iddia etti. Cantürk ne var ki, bunu beceremediğini, bundan dolayı mutlu olduklarını ve hem Lefke, hem de Göçmenköy futbolcuları ile taraftarlarını centilmence davranışları nedeniyle kutladığını dile getirdi.

 

“TATLISU GÜÇLÜ BİR EKİP”

Ligin altıcı haftasına girerken, bire bir rakiplerimiz olan Tatlısu ile çok zor bir maça çıkacaklarını anımsatan Cantürk, pazartesinden itibaren hazırlıklara başladıklarını söyledi. Cantürk, geçen hafta futbolcularının sergilediği performansın kendilerini bu hafta sonu oynayacakları bu kritik maç için umutlandırdığının altını çizdi.

Sekiz puanlı Tatlısu’nun ligin sonuna kadar rakipleri olacağını dile getiren Cantürk, Tatlısu’nun sadece ligin ilk haftasında Lapta’ya karşı kaybettiğini, daha sonra oynadığı dört maçında yenilmezken, iki galibiyet ve iki beraberlik alan güçlü bir ekip olduğunu anımsattı.

 

“GALİBİYET İÇİN OYNAYACAĞIZ”

Bu altı hafta sonunda sakat ve cezalı futbolcuları olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Cantürk, futbolcularının Doğan Türk Birliği maçından sonra yaşadıkları sendromun sona erdiğini, yeniden özgüvenlerini kazandıklarını ve Tatlısu maçına bu özgüvenle galibiyet için çıkacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 837 defa okunmuştur