BU NE CESARET?

BU NE CESARET?

Gazimağusa’da hırsızlar bu kez de Polatpaşa İlkokulu’nu açtılar. Okulun müdür odasında bulunan çelik kasanın kilidini sert bir cisimle kırarak içindeki 500 TL parayı çalan kimliği meçhul kişi veya kişiler, hademe odasından anahtarları alarak s

A+A-

Gazimağusa’da hırsızlar Polatpaşa İlkokulu’nu açtılar. Pervasız hırsızlar, çelik kasadan 500 TL para çalarken okulda yemek pişirip yedikten sonra da okulu talan ettiler

 

Bu ne cesaret?

 

·        Pervasız hırsızlar hademe odasında makarna pişirip yediler

 

 

Gazimağusa’da hırsızlar bu kez de Polatpaşa İlkokulu’nu açtılar. Okulun müdür odasında bulunan çelik kasanın kilidini sert bir cisimle kırarak içindeki 500 TL parayı çalan kimliği meçhul kişi veya kişiler, hademe odasından anahtarları alarak sınıfları talan ettiler. 1 ve 4 Eylül tarihleri arasında meydana gelen olayı polisin şans eseri fark ederek okul yönetimini haberdar ettiği bildirildi. Öte yandan aynı okulun arife günü olan 29 Ağustos tarihinde de kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından açılmak istendiği ancak hırsızların başarılı olamadığı öğrenildi. Hırsızlar okulun hademe odasında yemek yedikleri, sınıfların kara tahtalarına da öğretmenler hakkında küfürlü yazılar yazdılar. Konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan okul müdürü Mehmet Erbil Taşer, okulların tatil zamanlarında bu tür olaylarla büyük zarar gördüğünü anlatarak Eğitim Bakanlığı’nın bekçisi olmayan okullara güvenlik kamerası taktırması gerektiğinin altını çizdi. Okul aile birliği başkanı Ozan Elmalı; okulların başıboş olması nedeniyle daha iyi bir eğitim ortamı sağlamak için verdikleri emeklerin hepsinin boşuna gittiğini söyledi.

 

ÇELİK KASANIN KİLİDİ KIRILDI

Kimlikleri henüz tespit edilemeyen hırsız veya hırsızların önce okulun öğretmenler odasının batıya bakan alüminyum penceresini hasar yapmadan açtılar içeriye girdiler ve odaki eşyaları yerlere attılar. Daha sonra müdür odasının alüminyum kapısını açan hırsızlar oda içindeki çelik kasanının kilidini sert bir cisimle vurarak kırdılar. Kasa içindeki 500 TL nakit parayı da çalan hırsızlar, müdür odasını ve sekreter odasında bulunan eşyaları karıştırdılar ve yerlere attılar. 

 

HADEME ODASINDAN ANAHTARLARI ALDILAR

Okulun hademe odasına giren hırsızlar anahtarların bulunduğu kasayı açtılar ve içinden tüm sınıflarının anahtarlarını aldılar. Tüm sınıflara giren hırsız ve hırsızlar sınıfları talana çevirirlerken 1 mavi sınıfında kağıt parçalarını, kitapları ve defterleri bir yere toplayarak sınıf içerisinde ateş yaktılar. Söz konusu şahıs veya şahısların bir sınıftan da 25 parça oyuncak çaldıkları ancak konu oyuncakların okulun avlusunda bulundukları bildirildi.

 

DAHA ÖNCE DE TEŞEBBÜS ETTİLER

Polatpaşa İlkokulu’nun 29 Ağustos tarihinde de okulu açmak için teşebbüste bulundukları ancak başarılı olmadıkları öğrenildi.

 

OKUL MÜDÜRÜ: “BEKÇİ YOKSA KAMERA ŞART”

Okul müdürü Mehmet Erbil Taşer; okullarda bekçi olmadığını da dikkat çekti ve kameralarla koruma yapılmasının gerektiğini söyledi. Okulların tatillerde zarar gördüğünü anlatan Taşer, pazartesi ve cumartesi günleri okulun iki kez açıldığını kaydetti. Durumu polisin fark ettiğini ve kendilerine haber verdiğini ifade eden müdür, Eğitim Bakanlığı’nın bekçisi olmayan okullara kamera taktırması gerektiğine vurgu yaptı.

 

OKUL AİLE BİRLİĞİ: “MAALESEF OKULLARIMIZ BAŞIBOŞ”

Okul aile birliği başkanı Ozan Elmalı, okulların başıboş olduğuna dikkat çekti. Elmalı, “Okullara gece bekçisi ve kamera sistemi konulması gerekir” diye konuştu. Okul Aile Birliği olarak çocukların daha iyi bir ortamda eğitim yapmaları için gösterdikleri çabanın da böylelikle boşa gittiğini kaydetti.

 

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA

Gazimağusa Adli Şube ekiplerinin olay karşısında geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

Bu haber toplam 1111 defa okunmuştur