BU NASIL İSTİHDAM?

BU NASIL İSTİHDAM?

Başbakan İrsen Küçük, UBP'li gençlerle yaptığı bir toplantıda "bayramdan sonra istihdamlar başlayacak" derken, şimdi ağız değiştirdi, "Bu istihdamlar geçici olacak" dedi. Ancak İrsen Küçük "geçici" sözünün ne kadar bir süreyi kapsadığını söylemedi. Küçük'

A+A-Başbakan İrsen Küçük, UBP'li gençlerle yaptığı bir toplantıda "bayramdan sonra istihdamlar başlayacak" derken, şimdi ağız değiştirdi, "Bu istihdamlar geçici olacak" dedi. Ancak İrsen Küçük "geçici" sözünün ne kadar bir süreyi kapsadığını söylemedi. Küçük'ün "İhtiyaç olmazsa sonra durdurabiliriz, geçici olacak, günü gelince mevcut duruma bakacağız" gibi net olmayan ifadeler kullanması dikkat çekti.


Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının, "bayram sonrası" istihdamlarda da "dışarıda" tutulacağı öğrenildi. UBP örgüt başkanlarının yaptığı listelere göre istihdamların yapılacağı öne sürülürken, İrsen Küçük "nüfus sayımı nedeniyle personel alacağız" gerekçesini öne sürdü.


İrsen Küçük: “Nüfus sayımı için personele ihtiyaç var. Nüfus sayımı sonrasında ihtiyaç olmazsa durdurulmaları söz konusu olabilir. O zamanki mevcut duruma bakacağız. İstihdamlar zaten geçici olacak”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur