Bu gece Lefkoşa sallanacak!!!

Bu gece Lefkoşa sallanacak!!!

KKTC Ralli Şampiyonası’nın 5’inci ayağı olan Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint bu akşam saat 17:45’te Lefkoşa bakanlık ışıkları önündeki Dünya Oto yeni binası önünden start alıyor. Araçlar, özel etap başlangıcı beklemek üzere Kermiya

A+A-

KKTC Ralli Şampiyonası’nın 5’inci ayağı olan Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint bu akşam saat 17:45’te Lefkoşa bakanlık ışıkları önündeki Dünya Oto yeni binası önünden start alıyor. Araçlar, özel etap başlangıcı beklemek üzere Kermiya Şehit Arsaları bölgesine hareket edecekler.

KKTC Ralli Şampiyonaları tarihinde ilk kez gerçekleştirilecek olan tamamı asfalt ve gece rallisi özelliği taşıyan bu yarışma, bir anlamda 2011 KKTC Ralli Şampiyonası’nın kaderini de belirlemiş olacak.

Yarışmanın favori isimleri arasında Ömer Yıldız, Güner Şevketoğlu, Mustafa Yarkıner, Serkan Coşar ve Turgut Yıldız gibi isimler bulunurken, Ahmet Şevketoğlu ve Şampiyon Nevzat Pusat Sancar yarışmaya kayıt yaptırmadılar.

Saat 18:15’te Ömer Yıldız’ın alacağı Özel Etap startı ile başlayacak olan yarışmanın gece saat 00:00’a kadar uzayabileceği düşünülüyor.

Yarışmanın favori isimlerine kısaca bir göz atalım:

 

ÖMER YILDIZ

68.5 puan ile lider durumda bulunan Ömer Yıldız, sezon başlangıcından itibaren 2 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük alarak her yarışmada podyum içerisinde kendine yer bularak ilk yarışmada elde ettiği liderlik koltuğundan da vazgeçmemiş oldu.

Asfalt yarışmasının en favori ismi olan Yıldız, takipçisi Güner ile arasındaki farkı açmaya çalışacak.

 

GÜNER ŞEVKETOĞLU

Lisanslı Ralli hayatına 2011 sezonu içerisinde başlamasına karşın, şampiyonluğun en yakın takipçilerinden biri olan Güner’in şüphesiz ki Kral lakaplı babası Ahmet Şevketoğlu’ndan aldığı destek ve Co-Pilotu Ömer Topcu’nun tecrübesi sayesinde ismi hızla üst sıralarda anılmaya başlandı.

Yarışmaya Evo 9 bir araçla katılacak olan Güner, şampiyonluk için avantaj elde etmeye çalışacak.

 

MUSTAFA YARKINER

Şampiyonanın en cesur isimlerinden biri olan Yarkıner, her yarışmaya adeta yeni bir savaşa başlarmış gibi hazırlanmasına karşın, sezon başından itibaren birçok mekanik problemle uğraşmak zorunda kalıyor. Son iki yarışmada son etaplar içerisinde patlayan lastikler sayesinde arka sıralara gerileyen Yarkıner, Asfalt yarışından mutlak galibiyetle ayrılmak istiyor.

 

SERKAN COŞAR

2011 sezonunda 4 yarışmanın 3’ünde yarış dışı kalan Coşar, 1 yarışmadan da 3’üncülük ile ayrılmayı başardı. Ancak yarış dışı kaldığı anlara kadar daima yarışmanın ilk 3 sırası içerisinde olmayı başaran Coşar, birincilik adaylarından biri olduğunu bir anlamda kanıtlamış oldu. 2011 senesi içerisinde sürüş kabiliyetine neredeyse 2 katına çıkarmayı başaran Coşar, bu gece asfalt parkuru kazanmayı hedefliyor.

 

TURGUT YILDIZ

Atom lakaplı pilot Turgut Yıldız, şüphesiz katıldığı her yarışmada olduğu gibi bu yarışmada birinciliğin en büyük adayları arasında yer alıyor. Co-pilotu Mehmet Mişon ile İskele Rallisi’nde atlattığı büyük kazanın ardından uzun bir süre parkurlardan uzak kalacağı düşünülen Atom, yarışmaya son anda kayıt yaptırarak bir anlamda rakiplerinin uykularını kaçırdı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur