Bu araba yürümüyor

Bu araba yürümüyor

Maçtan önce kime sorsanız Doğan Türk Birliği’nin Düzkaya karşısında galip geleceğini herkes söylerdi. Nitekim öyle de oldu. İlk devrenin sonuna kadar rakibi Doğan ile başa baş bir mücadele sergiledi Düzkaya. Pozisyonlar da buldu maçın başında. Ama

A+A-

Maçtan önce kime sorsanız Doğan Türk Birliği’nin Düzkaya karşısında galip geleceğini herkes söylerdi. Nitekim öyle de oldu.

İlk devrenin sonuna kadar rakibi Doğan ile başa baş bir mücadele sergiledi Düzkaya.

Pozisyonlar da buldu maçın başında. Ama cömertçe harcandı bunlar.

Doğan Türk Birliği de pozisyonlar üretmeye çalıştı. Devre sonunda gelen gol dışında kaleyi bulamadılar çektikleri şutlarda.

İlk devrenin başlarında dikkat çeken diğer bir nokta, ileri uçta sanki Sabri, Raif, Ceyhun üçlüsü arasında bir anlaşmazlıklardan dolayı pozisyonların tıkanması noktasıydı.

“En iyi savunma, hücumdur” felsefesini bir nebze de uygulamaya çalışsa da Düzkaya, ilk devrenin son dakikalarında karambolden kalelerinde gördükleri gol, ikinci devreye demoralize bir şekilde başlamalarına neden oldu. O noktadan sonra yeteri kadar ileriye çıkamadıkları için oyunu geride kabullendikleri için ilk devreye oranla rakipleri üstlerine daha çok geldi.

İkinci devre boyunca kalelerinde çorap söküğü gibi gördükleri goller bunun göstergesidir.

Zaten ilk iki haftada puan ve gole hasret olduklarından üzerlerinde bir stres vardı.

Mağusa Türk Gücü ve Yenicami maçlarında da bu böyle oldu.

Yabancılardan istedikleri verimi alamıyorlar, gerek ilk 11’de gerekse yedek kulübesinde kapasitesi ile maça damgasını vuracak, etki edecek oyuncunun noksanlığından sıkıntı yaşıyorlar. Hal böyleyken de Ahmet hoca ne kadar müdahale etmeye çalışsa da bu araba bir türlü yürümüyor, yürümeyecek de. Elden bir şey gelmediğinden ilerleyen haftalarda “Acaba sürpriz yaparlar mı?” sorusu da akıllardan uzaklaşıyor.

Gelelim Doğan Türk Birliği’ne.

İleri uçta bulunan üç adam Sabri, Raif ve Ceyhun’un ilerleyen haftalarda daha iyi işler yapacağı pek de uzak olmayan bir düşünce. Ancak Düzkaya maçının başında pek de etkili olamadıkları gözlemlendi. Rakiplerinin oyundan kopması ile rahat bir nefes alarak istediklerini gerçekleştirdiler. Karşılarında daha dirençli, başa oynayan bir takım olsa ikinci devredeki gibi rahat goller bulup maçı rahatça bitiremeyebilirlerdi.

Özellikle devre arasında ayrılacak Ceyhun’dan çok fazla katkı alacakları kesin. Kanatlardan Aydın ve Salih, çabuk ve pozisyon üretebilecek kapasitedeler. Maçın ilk devresinde belli ki bu dişliler yerine tam oturmamış, çok etkili bir hücum geliştiremediler, bireysel üretilmeye çalışılan pozisyonların dışında.

İkinci devrede oyundan düşen rakipleri karşısında bu zaafı iyi değerlendirerek golleri buldular.

Doğan Türk Birliği’nde eksikler yavaş yavaş gideriliyor. İlk haftada Sabri sakatlığı nedeni ile yoktu ancak son iki haftada fileleri havalandırdı. Önümüzdeki hafta yabancı oyuncuları Samory’nin gelmesi ile kadro derinliği artacak ve Caner hoca biraz daha rahatlayacak.

Ayrı bir parantez de Aydın’a açmak gerek diye düşünüyorum. Genç futbolcu bu maçta sağ kanattan yaptığı bindirmeler ve doğru zamanda doğru yerde olmanın faydasını bir asist ve bir gol ile gördü. Takımda bulunan yıldız futbolcular arasında “Ben de varım” der gibi bir oyun sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1295 defa okunmuştur