1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bozdağlar: “Turizm, arayışları ve gelişimi tükenmeyecek bir alandır”
Bozdağlar: “Turizm, arayışları ve gelişimi tükenmeyecek bir alandır”

Bozdağlar: “Turizm, arayışları ve gelişimi tükenmeyecek bir alandır”

Bozdağlar;  üniversite eğitimi için turizm ve gastronomi bölümlerini arzulayan ve bu yönde alan tercihi yapacak öğrencilere yönelik tavsiyelerde bulundu. 

A+A-

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Turizm ve Konaklama Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Bozdağlar;  üniversite eğitimi için turizm ve gastronomi bölümlerini arzulayan ve bu yönde alan tercihi yapacak öğrencilere yönelik tavsiyelerde bulundu.  

Katıldığı bir televizyon programında; Ada turizminin çekim noktası, Girne Kenti’nde yer alan GAÜ Merkez Kampüsü’nde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve diğer ülkelerden gelen öğrencileri ile uluslararası özellik kazanmış olan, turizm ve gastronomi alanında yapılan yüksek eğitime, "aynı zamanda yaşam biçimi de olan bu mesleğe karakteri uyan müstakbel öğrencilerimizi davet etmekten mutluluk duyuyorum." dedi.

"Turizm, arayışları ve gelişimi tükenmeyecek küresel bir devinimdir"

Turizm hareketlerinin küresel ölçeklerdeki hacminin; turizm anlayışındaki yönelimlerin çeşitliliğinin artması ile, bu sektörde görev alabilecek müstakbel adayların; bu mesleği, temelde, 'kendilerinin bizzat içinde oldukları bir yaşam biçimi' olarak algılamalarının en önemli faktör olacağını vurgulayan Doç.Dr.Hüseyin Bozdağlar "Bu devinime, yaşam karakteri uyan herkesi davet ediyorum. Mutfak bilimlerinin sanatı, Gastronomi de; aslında bir yaşam tarzıdır. Öğrencilerimiz için,  mutfak  sevgidir. Mutfakta olmayı sevdikleri  için, orada olmayı tüm yaşamları boyunca tercih ettiler. Böylece, her iki devinim de,  karakterlerinin bir parçası olmuş durumdadır. ‘Yaşarken, öğrenmek, öğrenirken yaşamak’  denilen şey de,  aslında bundan ibarettir." şeklinde konuştu.

"Uygulama hacmimiz en üst seviyede"

GAÜ Girne Merkez Kampüsü'ndeki uygulama mutfakları ve aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Turizmi'nin hizmetinde de  olan; uygulama oteli "Le Chateau Lambousa" ile alan öğrencilerinin eğitimlerinin üst seviyede ve iddia ile gerçekleştirildiğine vurgu yapan Özdağlar,  "Kuzey Kıbrıs’ta, 30 yılı aşkın süredir, nitelikli yüksek eğitimi benimsemiş bir kurum olan GAÜ'nün güzide ve önemli bir yüksekokulu olan; ‘Turizm ve Konaklama Yüksekokulu’, tekrar ediyorum ki; aynı zamanda yaşam biçiminiz haline dönüşeceğini umduğumuz iki bölüm ile akademik hayatınıza yön vermeye hazırdır." dedi. 

 

 

Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
Etiketler :