BORATAŞ’TAN DEĞERLENDİRME

BORATAŞ’TAN DEĞERLENDİRME

KTSYD Kupası ve KTFF Süper Kupa maçından mağlup ayrılsa da takımı ile lige iyi bir başlangıç yaptı. Ligin ilk maçında Çetinkaya’yı 3-2 mağlup eden Kaymaklı, ikinci haftada cezası nedeni ile Güzelyurt’ta oynadığı Lapta maçından da 2-1’lik

A+A-

 

 

Küçük Kaymaklı’nın başında bir aydan biraz fazla bir süredir bulunan Mustafa Borataş, bu süre zarfında oynadıkları maçları ve takımın durumunu değerlendirdi

 

Küçük Kaymaklı’da sezonun başlamasına kısa bir süre önce göreve gelen Mustafa Borataş her ne kadar lig öncesi KTSYD Kupası ve KTFF Süper Kupa maçından mağlup ayrılsa da takımı ile lige iyi bir başlangıç yaptı. Ligin ilk maçında Çetinkaya’yı 3-2 mağlup eden Kaymaklı, ikinci haftada cezası nedeni ile Güzelyurt’ta oynadığı Lapta maçından da 2-1’lik sonuç ile galip ayrılmayı başarmıştı.

 

“Görev sürem hızlı bir şekilde başladı”

“Göreve başladığım yaklaşık bir aylık süre zarfında, arka arkaya, “Spor Yazarları Kupası”,“Süper Kupa” maçları ve hemen arkasından Çetinkaya ile yaptığımız lig maçı ile Kaymaklı Kulübü’ndeki görev sürem hızlı bir şekilde başladı” diyen Borataş, “Bu hızlı süreç, takımı tanıma, yapılan transferlerin takıma uyumu, en önemlisi takımın benim oyun sistemime adaptasyonu ile devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

ÇETİNKAYA MAÇI

İki kupa maçını kaybetmelerinin kendilerini strese soktuğunu ancak lige Çetinkaya gibi zor bir rakibi yenerek başlamanın üzerlerindeki stresi azalttığını belirten Borataş “Ancak bu maç bizim için, 26 maçlık maratonumuzun ilk maçı olması bakımından çok önemliydi” dedi.

Cezaları nedeni ile Bostancı’da oynadıkları maçı değerlendiren Borataş, “Lapta ile yaptığımız zorlu maçtan, üç puan ile ayrılmamız bizler için iyi moral oldu. Çünkü gerçekten Lapta ekibi, mücadele gücü yüksek ve savaşan bir ekip. Lapta takımının birçok takımın canını yakacağı düşüncesindeyim” diye belirtti.

 

“TAKIM OLMA SÜRECİMİZ DEVAM EDİYOR”

“Küçük Kaymaklı olarak bizler, yavaş yavaş uyum dönemini, atlatıp gerçek kimliğimize kavuşacağız. Bu “takım olma” süreci devam ediyor” diyen Borataş  “En iyiyi bulmak adına, çalışmalarımız hem teknik ekip, hemde Yönetim olarak devam etmektedir” diye konuşurken Türk Ocağı ile hafta sonunda oynayacakları maç hakkındaki düşüncelerini şöyle belirtti:

“Önümüzdeki hafta, lig tarihimizin dişli takımlarından Ocak ile deplasman maçına çıkacağız. Ocak yılların takımıdır. Bizim de hedeflerimiz vardır. Bizim, şu anda maratonun en iyi şekilde tamamlanması adına 24 maçımız vardır. Kalan bu 24 maçın da ilk maçı Ocak maçıdır.

Bizim, hiçbir rakibimizi, diğerinden ayırt etme lüksümüz yoktur. Kendi hedeflerimiz vardır. Bu amaç uğruna çalışmalarımız devam etmektedir”

 

“SEÇİLMİŞ BİR KADROMUZ VAR”

Küçük Kaymaklı takımının 19 kişilik seçilmiş bir oyuncu kadrosu vardır diyen tecrübeli teknik adam  “Kadromuzdaki her oyuncumuz ayrı bir değerdir ve her futbolcumuza ihtiyacımız vardır. Seçtiğimiz bu oyuncuların hepsi kalitesini ispatlamış oyunculardır ve eminim hepsinin de uzun lig maratonunda, Küçük Kaymaklı’nın başarısında önemli katkıları olacaktır” dedi.

Borataş, “2011- 2012 sezonu takımlarını incelediğimiz zaman, hemen hemen tüm takımlar geçen yıldan farklı olarak, kaliteli yabancı oyuncu transferleri ile güç kazanmışlardır. Bu sezon, şu anda en az 4-5 takım şampiyonluk adayı olarak mücadeleye başlamışlardır. Bu da bu sezon, ligin ne kadar ciddi ve zorlu geçeceğinin habercisidir” diye konuştu.

 

“RAKİPLERİMİZE SAYGI DUYUYORUZ”

Borataş, sözlerinin sonunda şunları belirtti: “Küçük Kaymaklı olarak bizim, hiçbir takımı güçlü veya zayıf diye ayırmamız mümkün değildir. Kendimize ve rakiplerimize duyduğumuz saygı adına, tüm ciddiyetimizle ve tüm gücümüzle, bu yıl en iyi şekilde mücadele ederek, “en iyi olma” yolunda çalışarak maratonu arzu ettiğimiz noktada tamamlamak istiyoruz.”

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 825 defa okunmuştur