BİRLEŞİYORLAR MI?

BİRLEŞİYORLAR MI?

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP), Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) ile işbirliğine dönük görüşmeler yapıldığını, ancak bu işbirliğinin nasıl şekilleneceğinin henüz netleşmediğini belirterek “birleşme” iddialarını yalanladı. DGP Basın Bürosu

A+A-

 

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP), Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) ile işbirliğine dönük görüşmeler yapıldığını, ancak bu işbirliğinin nasıl şekilleneceğinin henüz netleşmediğini belirterek “birleşme” iddialarını yalanladı.

DGP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada “ÖRP ile görüşmekte olduğumuz ve daha da görüşeceğimiz bir realite olmakla birlikte, ‘her şey oldu bitti, partiler kapanacak ve yeni bir parti ha oluştu ha oluşacak’ gibi bir noktada olunduğu yönünde yaratılmaya çalışılan senaryo şu anki gerçekleri yansıtmamaktadır” denildi.

Açıklamada, “DGP olarak birlikten güç doğabileceğine inanmakla birlikte, bunun nasıl şekilleneceği ve Kıbrıs Türk halkına gerçekten hizmet etme yolunun nasıl açılabileceği noktalarında daha çok temas ve görüşmelere ihtiyaç duyulacağı göz ardı edemeyeceğimiz bir husustur” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, DGP’nin ÖRP ile “gerçek bir güç oluşturmanın olasılıklarını araştırmaya devam etmeye” kararlı olduğu da ifade edildi.

50 sandalyeli Cumhuriyet Meclisi’nde DGP 1, ÖRP de 2 milletvekili ile temsil ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur