Bir Yıldız daha…

Bir Yıldız daha…

Cumartesi günü koşulan Crystal Optic ve Mamülcüoğlu Pastanesi Sprint Rallisi’nin çekirgesi Nevzat P.Sancar-Gökhan Sancar ikilisi olurken Büyük ödül Ömer Yıldız, Kerem Toka ikilisinin oldu. Cumartesi günü BRT Ormancık’ta zıplama noktasının

A+A-

 

 

Cumartesi günü koşulan Crystal Optic ve Mamülcüoğlu Pastanesi Sprint Rallisi’nin çekirgesi Nevzat P.Sancar-Gökhan Sancar ikilisi olurken Büyük ödül Ömer Yıldız, Kerem Toka ikilisinin oldu.

 

Cumartesi günü BRT Ormancık’ta zıplama noktasının olduğu yerdeydim. Zıplama noktasının daha dik hale getirilmesinden sonra yüzlerce kişinin yarışı takip etmek ve zıplamalarını izlemek için akın ettiği bölgede büyük bir heyecan hakimdi.

İlk etapta Tuğçe Kutluel, Ömer Ataçağ ikilisinin büyük bir kayaya çarpması sonucu yol içerisinde yan devrilmeleri ile bir süre aksayan ralliyi  endişe içinde bekleyen seyirciler, çekici üzerinde etaptan çıkarılan Tuğçe Kutluel’in ve co-pilotu Ömer Ataçağ’ın herhangi bir sağlık sorunu olmadığını görünce heyecana kaldığımız yerden devam ettik.

Yarış sonunda çekirge ödülünü kazanan Nevzat P.Sancar, Gökhan Sancar ikilisi 29metre ile en uzağa sıçrayan ekip oldu. Üç etapta da en iyi dereceyi Ömer Yıldız yaparken Şampiyonluk mücadelesinde ki en büyük rakibi Güner Şevketoğlu yaşadığı mekanik arıza sonucu yarışı son sırada bitirdi.

Hasan Reyhan, Sadık Bilgimer ve Ahmet Şevketoğlu’nun mekanik arıza, Tuğçe Kutluel’in de yaptığı kaza sonucu hasar alan aracıyla devam edemediği rallide 10 araç finiş gördü. 0,5 katsayılı yarış sonunda klasman şöyle oluştu.

 


GECE GÜNDÜZ FARK ETMEZ, VETTEL GEÇİLMEZ…

 

2011 sezonunun 14. yarışı Singapur Grand Prix'sini Red Bull'un şampiyon pilotu Sebastian Vettel kazandı. Vettel bu zaferin ardından şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Yarışta ikinci sırayı McLaren'dan Jenson Button alırken Mark Webber Singapur'da podyumun 3. basamağına çıkmayı başardı. Ferrari'den Fernando Alonso'nun 4. sırayı aldığı yarışta büyük sorunlar yaşayan Lewis Hamilton her şeye rağmen 5. olarak belki de bu yarış için hanesine maksimum puanları yazdırmayı başardı. Vettel'in bu zaferinin ardından Alman pilotun şampiyonluğu Japonya Grand Prix’ine ertelenmiş oldu. Vettel bundan sonraki yarışlarda Jenson Button'ın tüm yarışları kazanması ve kendisinin de puan alamaması durumunda ancak şampiyon olamayacak.2011 sezonuna 2 hafta sonra Japonya'da devam edecek. Japonya'daki yarış 9 Ekim Pazar günü saat 09:00'da başlayacak.

 


KISA…. KISA……KISA…..

 

* Dünya Supersport Şampiyonu Red Bull Sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun Sakarya Akyazı’da kurduğu Kenan Sofuoğlu Pisti 24-25 Eylül’de açıldı. Çeşitli kategorilerden 43 yarışçının katıldığı Türkiye Süpermoto Şampiyonası 5.Ayak Yarışları’nda Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu Süpermoto A kategorisinde katıldığı yarışı 49,303’lük derecesiyle pist rekoru kırarak kazandı.

 

*Sauber, McLaren ve Ferrari'de mücadele ettikten sonra 2009'da F1'e veda eden Raikkonen'in Williams'ı ziyareti, WRC'nin ardından pistlere döneceği yönünde söylentilere yol açtı.

 

*Singapur’da geride kalan 5 yarışta, Vettel ve Hamilton dan sonra en fazla lider giden pilot güvenlik aracıyla Bernd Maylander oldu. İstatistiklere göre güvenlik aracının en fazla girdiği pistler sıralamasında %100 olasılıkla Çin Grand Prix’i ve Singapur Grand Prix’i önde bulunuyor.

 

*Vettel Singapur’da şampiyonluk kutlaması için anlaştığı bir gece kulübünde giyilmesi için hazırlattığı 80 adet, üzerinde “Şampiyon Vettel” yazılı tişörtleri Japonya Grand Prix’sine saklamak zorunda kaldı.

 

 

Nevzat P.Sanca – Gökhan Sancar ikilisi 29 metre mesafeye zıplayarak çekirge ödülünü aldılar

 

 

Artık görmeye alıştığımız bir sahne. Hemen hemen her yarıştan sonra gördüğümüz Vettel’in parmağı

 

 

Yarışa çok iyi başlayan Vettel kısa sürede arkasındaki pilotlara farkı açarak rahat bir zafere uzandı. Schumacher’in kazasının ardından güvenlik aracının girmesi bile Vettel’i durdurmaya yetmedi. Singapur Grand Prix’inde kürsüye ilk sırada Vettel, ikinci sırada Button ve üçüncü sırada Webber çıktı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur