1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bir buçuk milyon değerinde 1 kilo uyuşturucu ele geçirildi!
Bir buçuk milyon değerinde 1 kilo uyuşturucu ele geçirildi!

Bir buçuk milyon değerinde 1 kilo uyuşturucu ele geçirildi!

“Telegram” üzerinden uyuşturucu satan ‘çeteye’ operasyon

A+A-

Girne’de düzenlenen “Çilingir Operasyonunda” ele geçirilen bir buçuk milyon değerindeki bir kiloya yakın uyuşturucu madde ile ilgili tutuklanan N.D., A.Z., D.S.A. ve M.E. mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayın detaylarını aktaran polis, Cumartesi günü "Telegram" isimli uygulama üzerinden “Muslera” isimli kullanıcının uyuşturucu madde satışı için sipariş aldığı ve almış olduğu siparişleri “Barbi” isimli kullanıcı tarafından farklı konumlara bırakıldığı bilgisi alındığını söyledi.

Polis memuru, aynı gün saat 19.15 raddelerinde “Muslera” isimli kullanıcının yönlendirmiş olduğu “Barbi” isimli kullanıcının Doğanköy Narlı Sokak üzerine uyuşturucu madde sattıracağı bilgisi alınması üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince Narlı Sokak üzerinde pusu görevine başlandığını açıkladı.

Polis, N.D. isimli zanlının bir süre sonra araç ile söz konusu mahalleye gelerek sokak başında bulunan elektrik direğinin alt kısmına buruşturulmuş beyaz renk tuvalet kağıdı atıp olay yerinden uzaklaştığını açıkladı.

Polis, daha sonra A.Z. ve D.S.A.’nın direk altına atılan beyaz renk tuvalet kağıdını aldıklarını, D.S.A.’nın  giymekte olduğu şortun cebi içerisine koyduğunu söyledi. Polis, iki zanlının olay yerinde yakalandığını, yapılan üst aramalarında A.Z.’nin giymekte olduğu şortun cep kısmında beyaz renk tuvalet kağıdı içerisinde muhafaza edilen alüminyum folyoya sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunarak emare olarak alındığını açıkladı.

Polis, direk altına uyuşturucu bırakan D.S.A.’nın ise Girne'de Sevdalı Sokak içerisinde tespit edilerek alıkonulduğunu, kullanımında bulunan MH 432 plakalı araç içerisinde yapılan aramada; araç torpidosu içerisinde bulunan beyaz renk poşet içerisinde satışa hazır vaziyette ayrı ayrı alüminyum folyolara sarılı  13 gram ağırlığında hintkeneviri, satışa hazır vaziyette beyaz renk küçük poşetlere sarılı 7  gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunduğunu söyledi.

Polis memuru, N.D.’nin yapılan soruşturmada 9 Eylül 2023 tarihinden beri M.E. tarafından kendisine günlük 10 gram hintkeneviri ile 5 gram kokain verildiğini ve söz konusu uyuşturucu maddeleri "Muslera" isimli kullanıcının yönlendirmesi ile belirlenen konumlara attığının tespit edildiğini açıkladı.

Polis, M.E.’nin de Girne'de tespit edilerek üzerinde yapılan arama neticesinde, giymekte olduğu takım elbisenin ceketinin cebi içerisinde, tuvalet kağıdına sarılı beyaz naylon içerisinde yaklaşık bir gram ağırlığında kokain bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis, zanlıya ait aynı site içerisinde bulunan 4 ve 7 numaralı dairelerde arama yapıldığını,

ikametgahın mutfak bölümünde bulunan buzdolabının kapağı içerisinde, yumurta kabının alt kısmında beyaz renk naylona sarılı içerisinde yaklaşık bir gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Polis, M.E.’nin yapılan soruşturmada bahse konu site içerisinde bulunan 4 numaralı dairede kendisine ait hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğunu bildirmesi üzerine, yapılan aramada ikametgahın mutfak kısmında yeşil renk sebze kasası içerisinde 4 adet ayrı ayrı şeffaf naylonlarda yaklaşık 40 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet metal öğütücü bulunarak emare olarak zapt edildiğini söyledi.

Polis, zanlının gösterimi ile Hacı Ali Sitesi 4. Blok 6 numaralı depo içerisinde yapılan arama neticesinde; pembe plastik saklama kabı içerisinde satışa hazır, 102 adet beyaz renk naylona sarılı yaklaşık 102 gram ağırlığında kokain 3 adet saklama kabı içerisinde satışa hazır vaziyette ayrı ayrı 718 adet alüminyum folyoya sarılı yaklaşık 718 gram hintkeneviri bulunduğunu açıkladı.

Polis, ayrıca evde 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu paketlemede kullanılan emareler bulduklarını açıkladı.

Polis memuru, M.E.’den yapılan soruşturmada tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeleri aranmakta olan bir şahısın yönlendirmesi ile Ekim 2023 ayı içerisinde bir kilo hintkeneviri, 140 gram kokain olarak Girne'de bir konumlardan aldığını ve aranan şahsın yönlendirmesi ile belirli konumlara bıraktığını belirlediklerini açıkladı.

Polis, ayrıca zanlının Ocak 2023- Eylül 2023 tarihleri arasında birçok kez aynı şekilde Kokain ve Hint Keneviri alıp konumlara bıraktığını tespit ettiklerini söyledi.

Polis, alınması gereken 10 ifade, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, 8 gün ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlıların 8 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Bu haber toplam 3150 defa okunmuştur