1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜZKAYA, MORALLİ ÇALIŞIYOR
Beşparmakların Yıldızının dirilişi

'Beşparmakların Yıldızı'nın dirilişi

Sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve oynadığı üç maçta, biri Gençlik Gücü karşısında aldığı ve bir beraberlikle sadece bir puan toplayan Görneç dün, Serdarlı Stadı’nda rakibi Ozanköy’ü 6-1’lik farklı bir skorla sürklase etti. “B

A+A-

 

 

Sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve oynadığı üç maçta, biri Gençlik Gücü karşısında aldığı ve bir beraberlikle sadece bir puan toplayan Görneç dün, Serdarlı Stadı’nda rakibi Ozanköy’ü 6-1’lik farklı bir skorla sürklase etti.

“Beşparmakların Yıldızı” olarak isim babası olduğum bu çok sevdiğim camia dünkü, farklı galibiyetiyle adeta yeniden dirildi.

Geçtiğimiz hafta özellikle, ilk yarısını mükemmel oynadığı karşılaşmada lider Gençlik Gücü’ne 6-0 gibi farklı bir skorla yenilen Erol Çağaloğlu’nun öğrencileri Gençlik Gücü maçından iyi ders çıkarmışlar ki dün, o mükemmel futbollarını doksan dakikaya yayınca, ortaya farklı bir skor çıktı.

Lig arifesindeki bir antrenmanda sakatlanan golcü futbolcuları İrfan Boşnak’ın da dahil olmasıyla güçlenen Görneç ne var ki sakatlıkları süren kaptan Fırat Kasım ile Mehmet İnce’den eksik sahaya çıktı.

Oyuna hızlı başlayan Görneç, daha dördüncü dakikada geliştirdiği atakta Günay’ın kullandığı serbest vuruşta direkten dönen topa İrfan’ın yetişmemesiyle bir golden olması adeta, gollerin habercisiydi.

Özellikle, Ümit’in ortada adeta bir maestro gibi yönettiği Görneç, Günay ve Haşim’in sağlı-sollu ataklarıyla golcü İrfan’ı topla buluşturmaya çalıştı. Ne var ki, ağır bir sakatlıktan çıkan İrfan’ın henüz hazır olmadığı gözlemlenirken, sağ kanatta oynayan Halil Gerçek hücumlarda ağır kaldı.

İşte, Görneç’in gol kaçırdığı bu dakikalarda oyunu kendi alanında kabul eden on haftaların başarılı takımı Ozanköy bunun faturasını ağır ödedi. 18. dakikada gelişen Görneç atağında Haşim’in kaleciyi geçen topunu Hüseyin Kaşifoğlu’nun çizgiden elle çıkarmasıyla hem on kişi kaldı; hem de Haşim’in penaltısıyla 1-0 mağlup duruma düştü.

Bu dakikadan sonra tamamen kendi sahasına çekilen Ozanöky, ilerde Bekir ve İbrahim Garip ile kontrataklarda gol aramak istedi. Ancak, çok kötü bir gününde olan Cemil, Hasan Yanaroğlu, Mustafa Arıkan ileriye top götüremeyince, atılan toplarda Fırat Boz, Burçin, Seyit ve Davut’un savunduğu orta-saha defans hattından geri döndü.

İlk yarının 1-0 Görneç’in üstünlüğünde sona ermesi beklenirken, sahanın yıldızlarından Günay’ın, Halil Gerçek’in yerine oyuna giren Rıdvan’a uzattığı pası bu futbolcunun mükemmel bir vuruşla gol yapmasıyla Görneç, soyunma odasına 2-0 önde girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan yine Görneç oldu. Zaten 18. dakikada 10 kişi kalan Ozanköy’ün bu baskı karşısında gardı düşerken, Ümit-Günay-Haşim üçlüsünün şovu başladı.

Bu şovda son sözleri söyleyen Günay, hat-trick yaparken, ona eşlik eden Haşim “Beşparmakların Yıldızı”nın tarihi bir galibiyetinin mimarları oluyordu.

Bu galibiyette teknik direktör Erol Çağaloğlu’nun katkısını göz ardı etmemek gerekir. Oyunu iyi okuyarak, yerinde yaptığı değişikliklerle ve ısrarla orta sahada pres yaparken, oyunu kanatlardan götürerek, Ozanköy defansını adeta “hallaç pamuğu gibi” dağıttı.

Aslında, iyi futbol oynayarak kaybeden Görneç’in böyle bir galibiyete ihtiyacı vardı. Tribünleri dolduran bayan ağırlıklı o güzel seyircisini keyifle izlerken, Görneç Onursal Başkanı Musa Sönmezler ile Başkan Halil Kasım’ın atılan her golden sonra tribünlerde gözyaşları içinde sarmaş dolaş olmaları “KENETLENEN BEŞPARMAKLARIN YILDIZI  SEVGİSİNİN BÜYÜKLÜĞÜNDENDİ.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 803 defa okunmuştur