BERK POLONYA YOLCUSU

BERK POLONYA YOLCUSU

Başarılı bilardocumuz Berk Mehmetcik Dünya Bilardo Birliği (WPA) tarafından, Polonya’nın Kielce kentinde düzenlenen Dünya Bilardo Şampiyonası’na katılmak için bu akşam Polonya’ya uçacak. Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) sporcular

A+A-

 

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) sporcularının 8’inin direkt olarak katıldığı Dünya Şampiyonası’na katılacak diğer 3 sporcudan biri olabilmek için mücadele edecek olan sporcumuz 40 sporcu ile eleme turnuvasında mücadele edecek

 

Başarılı bilardocumuz Berk Mehmetcik Dünya Bilardo Birliği (WPA) tarafından, Polonya’nın Kielce kentinde düzenlenen Dünya Bilardo Şampiyonası’na katılmak için bu akşam Polonya’ya uçacak.

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) sporcularının 8’inin direkt olarak katıldığı Dünya Şampiyonası’na katılacak diğer 3 sporcudan biri olabilmek için mücadele edecek olan sporcumuz 40 sporcu ile eleme turnuvasında mücadele edecek.

Şampiyonaya Limasol Kooperatif İktisat Bankası’nın sponsorluğunda katılan genç bilardocumuz, ilk maçını 31 Ağustos’ta oynayacak.

 “9 Top” disiplininde gerçekleştirilecek olan “Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası” seçmelerinde KKTC’den Berk Mehmetcik olmak üzere, 22 Polonyalı, 5 Alman, 5 Bulgar, 2 Slovak, 2 Estonyalı, 1 Hollandalı ve 1 Norveçli sporcu mücadele edecek.

Sporcumuz seçmeleri ilk 3’içinde tamamlaması halinde “Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası”na katılma hakkı edecek.

Dünya Şampiyonası Asian Pocket Billiard Union’dan (APBU) 8, Billiard Congress of America’dan (BCA) 6, European Pocket Billiard Federation’dan (EPBF) 8, All Africa Pool Association’dan (AAPA) 2, Confederation Panamerica of Billiards’dan (CPB) 2, Oceania Pocket Billiard Association’dan (OPBA) 2, Mak Marketing’den (Organiser) 2 ve Qualifier 2 olmak üzere 32 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek.

 

BERK: “ÜLKEMİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

Başarılı bilardocumuz Berk Mehmetcik, “Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası” öncesi yaptığı açıklamada, Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçları Dünya Gençler Şampiyonası’nda da sürdürmek istediğini ifade ederek, başarılı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Açıklamasında, “Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen gayreti göstereceğim” diyen Berk, kendisini böylesi bir şampiyonaya göndermek için katkı yapan başta Limasol Kooperatif İktisat Bankası olmak üzere Spor Dairesi Koordinatörü Süleyman Göktaş ve Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu’ya da teşekkür etti.

Berk Mehmetcik’e “Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası” seyahatinde babası Mustafa Mehmetcik eşlik edecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur