Bayrak

Bayrak

Lefke bu güne kadar olan süreçte belirli özelliklerini sahaya yansıtarak ligin zirvesine ortak oldu. Takım savunmasını iyi yaptı. Takım içi yardımlaşma hep üst seviyede oldu. Savunma oyuncuları oyun kurmaya yardım etti. Sürekli dar alanda oynayıp baskı ku

A+A-

 

Lefke bu güne kadar olan süreçte belirli özelliklerini sahaya yansıtarak ligin zirvesine ortak oldu. Takım savunmasını iyi yaptı. Takım içi yardımlaşma hep üst seviyede oldu. Savunma oyuncuları oyun kurmaya yardım etti. Sürekli dar alanda oynayıp baskı kurdu rakibe topla oynama şansı vermedi.

Ama ne ilginçtir ki Lefke’nin bu özelliklerinden hiç birini göçmenköy karşısında göremedim.

İstikrar abidesi gibi duran savunma çok kötü bir performans çizdi. Bireysel hatalar üst seviyedeydi. Lefke savunması ilk müdahalelerde hep bir adım geride kaldı. İbrahim Kabore rahatlıkla top basıp yüzünü kaleye döndü. Şut attı arkadaşlarına pozisyon hazırladı.

Savunma oyuncuları topu oyuna sokmakta da sıkıntı yaşadı. Top rakibe geçtiği zaman ısrarla kendi kale sahaları önünde kalmaları ise takımın boyunu uzattı.

Uzun bir alanda oynamak zorunda kalan orta saha oyuncuları ne ofans ne de defansa gerekli katkıyı sağlayamadı. Her zaman örnek gösterdiğimiz baskılı savunmayı yapamadı.

Bwele Lefke için sıradan bir futbolcu değil. Bwele ilk dört haftada alınan başarılı sonuçların mimarlarından biri.

Onun yokluğu takım için çok büyük bir dezavantaj. Bir futbolcunun yokluğu takıma ancak bu kadar olumsuz bir şekilde yansıya bilir. Eğer o varsa ileriye top aktarmada sorun yok. Eğer o varsa savunma daha fazla destek görür. Eğer o varsa rakip takım bu kadar rahat pas yapamaz.

Göçmenköy rakibine oranla daha istekli ve mücadeleci bir futbol kimliği ile oynadı. Kazanmak için mücadele etmek ve taktiksel disipline bağlı kalmak çok önemli.

Ev sahibi maç boyunca dar alanda oynadı. Yani Lefke’yi kendi silahı ile vurdu. Bu düşünce Lefke’nin oyun kurmasını engellemekle kalmayıp sayısız top kaybı yapmasına neden oldu.

Lefke yabancısız oynadı. Göçmenköy’de İbrahim Kabore ve Tabi mükemmel bir performans sergiledi.

İbrahim Kabore bir forvet futbolcusunda olması gereken tüm yeteneklere sahip. Kabore top basıyor, oyun kuruyor kaleye şut atıyor herşeyden önemlisi baskı yaparak rakip savunmanın oyunu geriden kurmasını engelliyor.

Göçmenköy savunmasında oynayan Beytullah ve Mehmet Baykent’e bir takım size nasıl hücüm etsin diye sorsalar cevapları kesinlikle “yüksek ve şişirme top” olur.

Lefke kötü bir gününde olsada belirli bölümlerde sağdan Ersen ile boşluklar yakaladı. Ersen sıfıra inmek veya kesme top atmak yerine sürekli savunmanın üzerine yüksek top attı. Doğal olarak da bu topların tamamı Mehmet Baykent’te kaldı.

Maçın son dakikasında Kasım’ın attığı gole yardımcı hakem emre Öztaşlı niye bayrak kaldırdı inanın anlamak mümkün değil.

Pozisyonun off-side ile yakından uzaktan alakası yok. Elle oynama iddiaları ortada dolaştı ama öyle birşey de yok.

Yazık, bu gereksiz bayrak sonrası Hüseyin Cantürk oyun alanı dışına gönderildi. Sonrasında bir sürü gerginlik yaşandı.

Orta hakemin hemen önünde olan bir pozisyona kırk metreden maydanoz olmak nelere mal oldu be hocam.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1486 defa okunmuştur