BAŞKANLIĞA ÇALICI SEÇİLDİ

BAŞKANLIĞA ÇALICI SEÇİLDİ

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin 13’üncü Kongresi yapıldı. Kongrede, Turgut Çalıcı başkanlığa seçildi.

A+A-

 

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin 13’üncü Kongresi yapıldı. Kongrede, Turgut Çalıcı başkanlığa seçildi.

 

CTP-BG açıklamasına göre, kongre açılışında konuşan Lefkoşa İlçe Başkanı Ali Seylani, Parti Meclisi’nin Türkiye ile KKTC arasında imzalanan Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması’na ilişkin kararına değinerek, CTP’nin doğru yolda olduğunu söyledi.

 

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Haşim Kiracıoğlu da, örgütlülüğün önemine dikkat çekerek, “Önümüzdeki günlerde özellikle köylerde örgütlenmeye önem vermeliyiz. Yeni seçilecek olan arkadaşların masa başından kalkıp sosyal paylaşımları gerçekleştirmesi gerekiyor. Kırsal bölgelere yönelmeliyiz. Takım çalışması çok önemlidir” dedi.

 

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Turgut Çalıcı, CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanlığına getirildi. Seçildikten sonra kongreye hitap eden Çalıcı, tüm kongreye teşekkür ettikten sonra yeni yönetimle örgütü daha ileriye taşıyacaklarına inandığını belirterek, “Önümüzde bizi zor günler bekliyor. Bu nedenle çok çalışmalıyız” diye konuştu.

 

Yapılan seçimde CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Ayşe Yükselir, İpek Paşa, Safir Sorakın, Ahmet Uzun, Mustafa Çobanoğlu, Mustafa Hacet, Hüseyin Kızmazoğlu ve Hilmi Karaöz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur