BASINA SALDIRI

BASINA SALDIRI

Mağusa Akyar Barikatı’nda önceki gün bir arabanın bagajında ele geçirilen yaklaşık bir buçuk kilo ağırlığında 350 paket Bonzai zanlıları Eray Çimen (50) ve Osman Özbayır (50), dün sabah Mağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 3̵

A+A-

Mağusa Akyar Barikatı’nda önceki gün bir arabanın bagajında ele geçirilen yaklaşık bir buçuk kilo ağırlığında 350 paket Bonzai zanlıları Eray Çimen (50) ve Osman Özbayır (50), dün sabah Mağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri alındı. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbarı değerlendirdiği ve bir ay süre ile teknik takip yaptıktan sonra operasyonu gerçekleştirdiği bildirildi. Narkotik polisi Mahkemede “suç şebekesi” olarak değerlendirdiği zanlıların Güney Kıbrıs’ın Ayia Napa tatil köyünden uyuşturucuları satın alıp kuzeye getirdiği ve burada gençlere sattığını söyledi. Zanlılardan Osman Özbayır’ın oğlu, dün yapılan tutukluluk duruşması sonrasında mahkemeden çıkarken fotoğraf çeken YENİDÜZEN Muhabiri Ahmet İlktaç’a saldırdı, tutuklu zanlı Özbayır da tekme savurdu.

HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ!

Duruşmadan sonra zanlılardan Osman Özbayır ve oğlu, fotoğraf çekmeye çalışan basın mensuplarına saldırdı. Özellikle YENİDÜZEN muhabirlerinden Ahmet İlktaç’ı hedef seçen saldırganlardan oğul Özbayır, İlktaç’ın önüne geçerek boğazını sıktı. Bu sırada polislerin arasında kelepçeli olarak gelen zanlı Özbayır da İlktaç’a tekme savurdu. Duruşma giriş ve çıkışında yeterli polis önleminin bulunmadığı gözlemlenirken polis, oğul Özbayır’ı darp suçundan gözaltına aldı.

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur