1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANESTEZİ NEDİR, ANESTEZİST KİMDİR?
BARIŞ İÇİN KONUŞ

BARIŞ İÇİN KONUŞ

CCMC “Barış İçin Konuş” Festivali, ara bölgede renkli kutlamalarla gerçekleşti

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Toplum Medya Merkezi (CCMC) 24 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen “Barış İçin Konuş” festivaliyle halkı ve sivil toplum örgütlerini kutlama atmosferinde bir araya getirdi.

Adanın her yerinden ve hayatın farklı alanından birçok insanın bir araya getiren festivalde iki toplumun Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum toplum liderlerine iletilmek üzere barış mesajları kaydedildi.

Mesajlardan bazıları şöyleydi:

“13 yaşındayım ve bölünmüş bir ülkede büyümek istemiyorum. Kıbrıs’ın birleşmesini ve tek bir ülke olmasını hayal ediyorum…”

“Liderlerin öncelikle şunu anlamasını istiyorum, adalet olmadan barışa ulaşmak mümkün değildir. Sizlere aşkın liderler olmanız ve ahlaki enerjilerin en güçlüsü olan barışa değer veren insanlar olmanız için çağrı yapıyorum…”

“Genç bir Kıbrıslı Türk olarak liderlere çağrım şudur, iki toplum da aslında barış istiyor eğer siz barış getirmek niyetinde değilseniz en azından lütfen barışa engel olmayın…”

Etkinlik ayrıca ara bölgede ilk kez gerçekleştirilen basketbol turnuvasına da ev sahipliği yaptı. PeacePlayers Cyprus tarafından organize edilen turnuvaya adanın iki yanından yaklaşık yüz çocuk ve genç katıldı. Sivil toplum örgütleri için hazırlanan stantlarda ise örgütler faaliyetlerini tanıtma imkanı buldurlar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 748 defa okunmuştur