BARAKA’DAN UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR SERGİSİ

BARAKA’DAN 'UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR' SERGİSİ

Baraka Kültür Merkezi, 24 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de, Lefkoşa AKM önünde sergi şeklinde bir protesto gerçekleştiriyor

A+A-

 

 

Baraka Kültür Merkezi, 24 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de, Lefkoşa AKM önünde sergi şeklinde bir protesto gerçekleştiriyor. Konser, tiyatro, sinema gibi kültürel-sanatsal etkinliklerini halkla paylaşmak için gerek Lefkoşa’da gerekse Omorfo ve Mağusa’da yaptığı izin başvurularına, bir süreden beridir “Uygun Görülmemiştir” cevabı alan derneğin, çeşitli kurumlardan aldığı red cevaplarından hazırladığı sergi Cumartesi 11.00-12.00 saatleri arasında Lefkoşa AKM önünde ziyaret edilebilir.

Belgesel üretimi, müzik çalışmaları, tiyatro gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Baraka Kültür Merkezi’nin, Kültür Dairesi’nin yönetiminde olan Atatürk Kültür Merkezi’nden yararlanması uzunca bir süredir çeşitli bahanelerle engellenmekteydi. Son dönemlerde yapılan başvurularda bizzat Kültür Dairesi Müdürü tarafından, Baraka’ya, muhalif görüşlerinden dolayı izin verilmeyeceği de açıkça söylendi. Benzer bir şekilde Mağusa’da konser izni için yapılan başvuru Belediye tarafından onaylanırken Kaymakamlık, hiçbir gerekçe göstermeden ses yükseltici izni vermeyerek konseri engellemeye çalıştı. Omorfo’da çeşitli zamanlarda yapılması planlanan belgesel gösterimi ve konser de Belediye tarafından uygun görülmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 957 defa okunmuştur