BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Bakanlar Kurulu bugün Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı ve kaçak işçilerle ilgili af hakkındaki yasa gücünde kararnameyi tasarı haline getirip Meclis’e sevk etti. Bakanlar Kurulu Sözcüsü, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu

A+A-

 

Bakanlar Kurulu bugün Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı ve kaçak işçilerle ilgili af hakkındaki yasa gücünde kararnameyi tasarı haline getirip Meclis’e sevk etti.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, toplantı sonrası TAK muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun bugün gündemindeki konularla birlikte Yabancılar Muhaceret Yasası’nda yapılacak değişikliği ele aldığını söyledi.

Bu çerçevede kaçak yaşamla ilgili olarak çıkarılacak af konusunun değerlendirildiğini kaydeden Çavuşoğlu, bu konuda daha önce çıkarılan  yasa gücünde kararnamenin yasa tasarısı haline getirilerek Meclis’e sevk edildiğini  açıkladı.

Çavuşoğlu, tasarı ile  ülkede çalışıp bir şekilde kaçak duruma düşen insanlara af çıkarılması, ardından kaçak yaşamın tamamen kontrol altına alınmasının hedeflendiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur