1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Faiz yasası yine olmadı
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Bakanlar Kurulu, Rum Yönetiminin Kıbrıs açıklarında petrol ve doğal gaz arama konusundaki girişimlerine ilişkin atılacak adımlarla ilgili olarak TC Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidecek heyetle ilgili karar

A+A-

 

Bakanlar Kurulu, Rum Yönetiminin  Kıbrıs açıklarında petrol ve doğal gaz arama konusundaki girişimlerine ilişkin atılacak adımlarla ilgili olarak TC Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidecek heyetle ilgili karar aldı.

Başbakanlık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aytuğ Plümer başkanlığında Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay, Jeoloji Ve Maden Dairesi Müdürü Mustafa Alkaravlı, Harita Dairesi Müdür Vekili Cemal Sadetoğlu, I. Sekreter Mehmet Dana, III. Sekreter Mustafa Güven’le oluşturulan heyet, bu akşam Ankara’ya gidecek.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aytuğ Plümer başkanlığındaki KKTC heyeti, yarın Ankara’da temaslar yapacak ve gece yurda dönecek.

Bakanlar Kurulu'nun bugünkü toplantısı, yaklaşık 4.5 saat sürdü ve toplantı sonrasında, Ankara'ya gidecek heyetle ilgili kararın dışında başka bir açıklama yapılmadı.

Bu arada, Cumhurbaşkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile bu bakanlıklara bağlı ilgili daire müdürlüklerinden uzmanların da katılımıyla oluşturulan KKTC heyeti, yarın Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda yapılacak toplantıya katılacak.

9 Eylül Cuma günü Ankara’da yapılan toplantıda alınan kararların hayata geçirilmesinin hedeflendiği yarınki toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti kanadından Dışişleri Bakanlığı dışında başka kamu kuruluşlarından uzmanların katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, hafta başında, Ankara’da petrol ve doğal gaz konusunda yapılacak toplantıya KKTC’yi temsilen Özel Temsilcisi Kudret Özersay başkanlığında bir heyetin katılacağını açıklamıştı.

 

 

 

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur