Bakan, polis sürdürdü!

'Bakan, polis sürdürdü'!

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, bir polisin günahsız yere sürülmesine neden olduğu iddia ediliyor. Güzelyurt’ta vatandaşlar arasında konuşulan olay şöyle gelişmiş: Geçtiğimiz cumartesi günü Güzelyurt’ta trafik devriyesinde olan polisler, b

A+A-

 

 

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, bir polisin günahsız yere sürülmesine neden olduğu iddia ediliyor. Güzelyurt’ta vatandaşlar arasında konuşulan olay şöyle gelişmiş:

Geçtiğimiz cumartesi günü Güzelyurt’ta trafik devriyesinde olan polisler, bir yolun tıkandığını görünce hemen trafiği açmak için girişimde bulundu. Yolun içerisinde bulunan üç araçtan ikisini rapor ederken, bir aracın Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün makam aracı olduğunu gördü.

Şoförden aracın çekmesini rica eden polise, “Sen bu aracın kimin olduğunu bilmiyor musun? Bakan içeride, çekemem. İstersen git bakana söyle” yanıtını aldı.

Polis memuru bu kez vatandaştan gelen “Normal vatandaşın günahı ne, trafiği aksatmaya ne hakkı var” tepkilerine dayanamayarak, Bakan Dürüst’ün yanına gider, “ Efendim aracınız trafiğin akışını engelledi” der, Dürüst’ün yanıtı “Tamam 5 dakikaya çıkıyoruz” olur.

Aradan epey bir süre geçtikten sonra, polis memuru yine Dürüst’ün yanına giderek, “Efendim insanlar sitem eder” diye tekrardan söyler. Bunun üzerine Bakan Dürüst sert bir tepki gösterir, “Sen benim kim olduğumu bilmiyor musun” diye çıkışır.

Polis, “Efendim beni yanlış anladıysanız özür dilerim” dese de Dürüst’ün hışmından kurtulamaz. Ertesi gün görevi başına giden polisin artık görev yeri değişmiştir.

Bostancı Sınır Kapısı’na gönderilen polise de müdürleri tarafından hiçbir soru sorulmaz, savunması alınmaz. Sadece yeni görev yeri söylenir.


 

Tatar-Bulutoğluları barıştı:

Ne şiş yansın, ne kebap!

 

 

UBP’li Maliye Bakanı Ersin Tatar ve UBP’li Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları sık sık restoran açılışlarında yer alıyor. İki farklı yerde çekilen fotoğrafta ayni pozu veren Tatar ve Bulutoğluları bundan birkaç ay önce basın açıklamaları ile girdikleri siyasi tartışma ile hatırlanıyor.

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları Tatar’a karşı yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmiş, Tatar’ın yanıtları da basında yer almıştı.

Aynı açılışlarda objektiflere gülümseyen Tatar ve Bulutoğluları barışmışa benziyor.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1921 defa okunmuştur