AYAĞININ TOZUYLA DOĞAL GAZ

AYAĞININ TOZUYLA 'DOĞAL GAZ'

TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kıbrıs Rum Yönetiminin Doğu Akdeniz'de petrol araması konusunda yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz'in kimsenin özel alanı olmadığını belirtti. Temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gelen TC Başbakan Yardımcısı Atalay,

A+A-

 

TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kıbrıs Rum Yönetiminin Doğu Akdeniz'de petrol araması konusunda yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz'in kimsenin özel alanı olmadığını belirtti.

Temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gelen TC Başbakan Yardımcısı Atalay, gazetecilerin, Rumların petrol arama girişimleri ve Rum lider Dimitris Hristofyas'ın ''geri adım atmayacağız'' yönündeki sözleri üzerine Türkiye’nin tavrının ne olacağının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Hepsini takip ediyoruz. Bizim de tedbirlerimiz var, güvenlik olarak, Doğu Akdeniz kimsenin özel alanı değil. Türkiye burada çok ciddi tedbirler içerisinde, hem güvenliği açısından hem de tabi buranın ekonomik alan olarak değerlendirilmesi açısından. Bunlar, son günlerde İsrail ile de gelişen atmosferle irtibatlı gelip geçici şeyler. Biz hepsini çok hassasiyetle takip ediyoruz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1231 defa okunmuştur