AVUKAT DA BULAMADI

AVUKAT DA BULAMADI

181 numaralı Resmi Gazete kayıp! Avukat Dolmacı: “Gazeteyi Başbakanlık’tan ve Devlet Basımevi’nden istedik, vermediler” Kürt öğrencilerin sınır dışı edildiği Bakanlar Kurulu kararının yer aldığı ve polis gözetiminde basılıp topl

A+A-

 

181 numaralı Resmi Gazete kayıp!

 

Avukat Dolmacı: “Gazeteyi Başbakanlık’tan ve Devlet Basımevi’nden istedik, vermediler”

 

Kürt öğrencilerin sınır dışı edildiği Bakanlar Kurulu kararının yer aldığı ve polis gözetiminde basılıp toplatılan 181 numaralı Resmi Gazete’ye ulaşılamıyor… Avukat Süleyman Dolmacı’nın ofisi dün gazeteye ulaşmak için hukuksal her yolu denedi ancak gazete yine bulunamadı.

 

YENİDÜZEN’e konuşan Avukat Süleyman Dolmacı dün neler yaptıklarını şu cümlelerle açıkladı:

 “Sınır dışı edilen 16 öğrencinin aileleri Kıbrıs’ta olduğundan Yüksek İdari Mahkemesi’ne dava açmak istediklerini bana söylediler. Ben de çocuklar adına alınan kararı 181 numaraları resmi gazetede yayınlanmasını görmeleri gerektiğini ilettim. Buna göre geçtiğimiz Cumartesi çıkan fakat resmi gazeteler Devlet Basımevi’nde bekleyen polisler tarafından el konuldu. Davayı açmak için resmi gazete kararının olmasına gerek, fakat yok. Yargı süreci doğru işlesin diye doğru yollarla dava açmak istedik. Resmi Gazete’de çıkan bilgiler tebliğ sayılıyor ve yayınlanması gerekir. Bakanlar Kurulu kararları resmi gazetede yayınlanır, yayınlanmazsa ve resmi gazetede yer almayacaksa kararlarda sözlü olarak açıklanır. Maalesef dün ofisim çalışanları Devlet Basımevi’ne oradan Başbakanlık’a gitmesine rağmen resmi gazeteyi alamadı. Süreci başlatacağız fakat böyle bir durumda olmak istemiyoruz, oturup tartışmamız gerekir”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1709 defa okunmuştur