Atun da özele gitti…

Atun da özele gitti…

Devlet okullarında okuyan çok az siyasi çocuğu vardır. Eğitimdeki plansızlık, her gün alınan yeni kararlar, eksiklikler maalesef öğrencileri özel okullara kaydırdı. Geçtiğimiz hafta yazmıştık Bakan Sunat Atun’un Polatpaşa İlkokulu’nda okuyan

A+A-

 

 

Devlet okullarında okuyan çok az siyasi çocuğu vardır. Eğitimdeki plansızlık, her gün alınan yeni kararlar, eksiklikler maalesef öğrencileri özel okullara kaydırdı.

Geçtiğimiz hafta yazmıştık Bakan Sunat Atun’un Polatpaşa İlkokulu’nda okuyan çocuklarının öğretmensiz kaldığını…

Ancak Atun da çocuklarını devletten alıp Doğa Koleji’ne yazdırmış. Okul müdürü Mehmet Erbil Taşer, gayet üzgün bir şekilde olayı doğruluyor.

Taşer, “Bize birçok konuda yardımcı oluyordu. Ancak sanırım o da bir şeylere kırıldı. Özellikle basında hakkında olmayan şeyler çıkınca” dedi.

Taşer, “Belki de sayılı kişilerdendi Atun, siyasi olup çocuğunu devlete okutan” diye de ekledi.

 


Talat’ın Güzelyurt ziyareti merak uyandırdı

 

2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, geçtiğimiz hafta iki gün Güzelyurt ziyaretlerinde bulundu. Talat’ın Güzelyurt üst üste yaptığı ziyaretle bölgede ilgi uyandırırken merak da edildi.

Talat yaptığı ziyaretlerde Doğancı ve Lefke’de kahve içerken, Gemikonağı’nda yemek yedi. CTP Güzelyurt İlçesi’ne de giden Talat, bir saati aşkın süre sohbet etti.

Talat, ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz hafta ameliyat olan Güzelyurt Belediyesi Başkanı Mahmut Özçınarı da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 Gülseren’de hükümet yoktu

Yedek subay adayları geçtiğimiz perşembe günü Gülseren Eğitim Kampı’nda yemin etti. Pek çok tanınmış ailenin çocuğu da mecburi askerlik görevlerinde, ailelerinin karşısına çıktılar. Ancak yemin törenine hükümetten hiçbir yetkilinin katılmaması eleştirilere neden oldu. Bizi arayanlar, hükümetten hiç kimsenin törene gelmemesine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur