ATTİLA TOPALOĞLU YARIN ANILIYOR

ATTİLA TOPALOĞLU YARIN ANILIYOR

Merhum Attila Topaloğlu, aramızdan ayrılışının 11’inci yılında ailesi ile Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği’nin birlikte düzenledikleri anı karşılaşması ile bir kez daha anılacak. Girne 20 Temmuz Stadı’nda yarın Doğan T

A+A-

 

 

Merhum Attila Topaloğlu, aramızdan ayrılışının 11’inci yılında ailesi ile Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği’nin birlikte düzenledikleri anı karşılaşması ile bir kez daha anılacak.

Girne 20 Temmuz Stadı’nda yarın Doğan Türk Birliği (DTB) ile Mağusa Türk Gücü (MTG) arasında oynanacak olan 11’inci Attila Topaloğlu Anı Karşılaşması saat 16.30’da başlayacak.

 

ÖZBİLGEHAN’DAN DAVET

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan yayınladığı bildiride, “Kıbrıs Türk sporuna uzun yıllar hizmet etmiş ve çeşitli kademelerde üst düzey görev almış olan eski başkanlarımızdan, merhum Attila Topaloğlu’nu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

Özbilgehan DTB ve MTG kulüp başkanlarına, yöneticilerine, teknik heyetlerine ve katkı koyan herkese teşekkür de ederek Topaloğlu’nu sevenlerini, hakem, spor basını ve spor kamuoyunu anı karşılaşmasına davet etti.

 

ATTİLA TOPALOĞLU KİMDİ?

28 Temmuz 1942 tarihinde Lefkoşa’da doğan Topaloğlu, Şafakspor’da uzun yıllar kalecilik yaptıktan sonra 1979’da hakemliğe başladı. 22 yıl başarılı bir şekilde ülke sporuna hizmet etti. İlk milli hakemimiz olan Attila Topaloğlu, İzmir’de düzenlenen İslam Oyunları’nda görev aldı. 1978-1979 ve 1987-1991 yıllarında ise Hakemler Derneği Başkanlığı yaptı. MHK da görev aldı ve bu süre içerisine birçok seminerler düzenleyip ülke sporuna hizmet etmek için yeni hakemler yetiştirdi.

10’uncu Attila Topaloğlu Anı Kupası’nı Yenicami’yi 2-1 mağlup eden Küçük Kaymaklı kazanmıştı.

 

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur