1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA SANATSIZ KALMAYACAK
Asal Rally Team’den HODRİ MEYDAN

Asal Rally Team’den HODRİ MEYDAN

Cakkıdı Restaurant sponsorluğunde 3 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek KKTC Ralli Şampiyonası 6’ncı ayağından önce yarışmaya katılacaklalrını açıklayan Doğan Asal ve Doktor lakaplı Halil Özkan ikilisi ile bu karar sonrasında kısa bir söyleşi

A+A-

 

 

 

Cakkıdı Restaurant sponsorluğunde 3 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek KKTC Ralli Şampiyonası 6’ncı ayağından önce yarışmaya katılacaklalrını açıklayan Doğan Asal ve Doktor lakaplı Halil Özkan ikilisi ile bu karar sonrasında kısa bir söyleşi yapma fırsatı yakaladık.

 

·        2011 Sezonu içerisinde bugüne kadar 1 tek yarışa katıldınız? Neden Şampiyonayı takip etmediniz veya edemediniz?

·        D.A:  Bu sene sezonu takip etmek gibi bir düşüncemiz yoktu, bundan önceki ralliyede aracımızı denemek amacı ile katılmıştık , geçtiğimiz haftaya kadar da bu yarışmaya katılmak gibi bir planımız yoktu ancak, biz ve servis ekibimiz rakiplerimiz tarafından çok ağır ve sebebsiz bir şekilde eleştiri bombardımanına tutulduk, bunun sonucunda bu yarışmaya katılıp gereken cevabı, gereken şekilde verme kararı aldık.

·        H.Ö: Bizi sebebsiz yere eleştirenler, er meydanında bize yakışır bir şekilde cevaplarını alsınlar diye, bu yarışmaya katılıyoruz, yoksa sezon takibi gibi bir düşüncemiz bu sene hiç olmadı.

 

·        Çakkıdı Restaurant Rallisi Asvalt özellikli bir ralli olacak, Asvalt parkur için düşünceleriniz nedir?

·        D.A: Pilotaj yönünden hiçbir sıkıntımız yok, hatta aksine toprak etaplara nazaran asvalt etapta rakiplerimize göre çok daha tecrübeliyiz, aracımızı Asvalt parkurlara Akanay garaj desteği ile tam teşekküllü bir şekilde hazırladık.

·        H.O: Asvalt veya Toprak bize avantaj veya dezavantaj sağlamayacaktır, iyi pilot her türlü zeminde iyi pilottur, bizde iyi pilotuz ve her zaman olduğu gibi amacımız birincilik, ikinciliğin bir başarı olmadığını düşünüyorum.

 

·        Birincilik hedefiniz oldugundan bahsettınız, rakiplerinizi fazla küçümsemiyor musunuz...?

·        D.A: Ekip çalışması ve araç içerisinde uyumu sağladıktan sonra bu basarının ödülü yalnızca birincilik olmalıdır. Bizde her zaman bunu hedeflıyoruz.

·        H.O: Amacım hem birincilik hemde rakiplerime bu işin nasıl yapılması gerektiğini öğretmek, Ralli başlı başına bir disiplin demektir, bizi izlesinler ve bu disiplini öğrensinler, benden öğrenecekleri daha çok şeyler var.

 

·        Genelde KKTC Ralli Şampiyonalarında Mitsubishi marka araçlar tercih ediliyor, siz niye Subaru’yu tercih ettiniz?

·        D.A:  Subaru sürmek bir ayrıcalıktır, Subarunun sağlamlığı ve dengesı için Subaruyu tercıh edıyoruz.

·        H.O: Subaru cok iyi bir yarış aracı olmasına karşın ayni zamanda’da çok pahalı bir araç, aracın giderleri çok, bizde bu masrafları sponsorümüz Asal Oto Galeri sayesınde karşılıyoruz, bu sebeble Asal Oto Galeriye bize verdigi destekten oturu cok tesekkur ediyorum.

·        Son olarak ne soylemek istersiniz?

·        D.A:  Yarışmacı arkadaşlara esentepe rallisinde başarılar dilerim ve trafik kazalarının canlar aldığı şu günlerde gençleri hız tutkularını güvenli bir şekilde gidermek amacı ile ralli sporuna katılmaya davet etmek isterim.

·        H.O: Bizi eleştiren tüm arkadaşlara gereken cevabı esentepe’de vereceğiz, artık sözün bittiği yerde HODRİ MEYDAN demek istiyorum....

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 875 defa okunmuştur