1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arter'e göre iddialar "dedikodu"
Arter'e göre iddialar "dedikodu"

Arter'e göre iddialar "dedikodu"

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, CTP Gazimağusa İlçe Yönetimi’nin belediye kreşi ile ilgili iddialarının dedikodudan öteye bir değeri bulunmadığını ifade etti.

A+A-

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, CTP Gazimağusa İlçe Yönetimi’nin belediye kreşi ile ilgili iddialarının dedikodudan öteye bir değeri bulunmadığını ifade etti.

İddialara yazılı yanıt veren Gazimağusa Belediye Başkanı Arter, CTP İlçe Yönetim Kurulu’nun iddialarında kreşte geçmişte hangi şartlarda hizmet verildiğinin göz ardı edildiğini, iddialarda bulunan CTP Gazimağusa İlçe Yönetim Kurulu’nun başında bulunan eski Belediye Başkanının 3 yıl önce sorumlu makamda olan biri olarak, geçmişte harabe bir durumda olan binada çocuklara nasıl eğitim verildiğinin izahını yapmadığını ileri sürdü.

Arter açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımızın yatmış olduğu odalarda en az dört, beş defa tavan çökmesi gerçekleştiği, şans eseri hiçbir çocuğumuzun zarar görmediği açıklamada belirtilmemiştir. 

Buna istinaden 110 öğrenciye hizmet veren okul, yapısal sorunları ve tavan çökmesi sonucunda 2 sınıfı kapatılarak öğrenci sayısı biz göreve geldiğimiz dönem itibarı ile 50’lere düşmüştü.

Birçok defa kreş müdiresi tarafından verilen raporlar göz ardı edilerek bina ile ilgili hiçbir girişimde bulunmayan eski yönetim 2011 yılında sadece çatı izolasyonu yaptırmıştır. Bu durumda eğitime orada devam etmek olası bir tehlikeye davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Eski belediye yönetimi döneminde harabe durumda olan binada çocukların bulunmasının izahını yapmamak sorumluluktan kaçmaktır.”

Arter, göreve gelir gelmez kreş, hem fiziki hem de hijyen koşulları açısından gereken durumda olmadığı için Maraş MGA’ya taşınmasına karar verdiklerini anlattı.

Arter, eski Belediye Başkanı döneminde son derece yıpranmış olan mevcut kreş binasının yenilenmesiyle ilgili bir adım atılmadığını ileri sürerek, bu nedenle geçici çözüm olarak kreşi farklı bir yere taşısalar da konuya kalıcı bir çözüm bulunması için gerekli girişimlerin yapıldığını, kreşin yeni bir binada tam donanımlı hizmet vermesi hedefinde olduklarını belirtti.

Arter, Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun eski binasının bulunduğu nokta için otel yapımıyla ilgili çalışmaları bulunduğunu, konuyla ilgili nihai kararı Belediye Meclisi ve İhale Komisyonunun vereceğini, her şeyin yasalar ve kurallar çerçevesinde yapılacağını ifade etti.

Arter, “Görevde olduğum 3 yıllık sürede çalışmalarımı sivil toplum örgütleriyle işbirliğinde, şeffaf bir şekilde ve belediye meclisiyle uyum içinde sürdürmeye her zaman önem verdim. Bu nedenle yapacağım çalışmalarımı dar çevrelerde değil hem meclis hem de halkın katılımını sağlayarak belediyenin ve halkımın haklarına halel getirmeyecek şekilde yürüttüğümü kamuoyunun bilgisine getirir, saygılarımı sunarım” dedi.

 

Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur
İlgili Haberler