ARŞİV MÜHÜRLENDİ, DOSYALAR İNCELENECEK

ARŞİV MÜHÜRLENDİ, DOSYALAR İNCELENECEK

Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki yolsuzlukla ilgili tutuklanan iki memurdan biri serbest bırakıldı, diğeri mahkemeye çıkarılarak aleyhine bir gün tutukluluk emri alındı

A+A-

 

Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayı ile ilgili tutuklanan iki memurdan Muhittin Eser aleyhine dün Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak bir gün tutukluluk emri alındı.

Diğer tutuklu veznedar Ümit Nusret ise yapılan soruşturmada olayla bir ilgisi tespit edilemediğinden mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Zanlı Muhittin Eser, daha önce Daireye işsizlik ödeneği almak için müracaat eden ve işsizlik kayıt formuna haftada bir gün imza atan Senem Yüğlük’ün yurt dışında bulunduğu 26 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında işsizlik formuna sahte imza atıp onu KKTC’deymiş gibi göstererek daire veznesinden 571 TL nakit parayı tasarrufuna geçirmekle suçlanıyor.

 

KABUL ETMEDİ

Kamu görevlisi tarafından sirkat, evrak sahteleme ve tedavüle sürme suçlarından tutuklanan zanlı Muhittin Eser, suçlamaları kabul etmedi. Davanın tahkikat sorumlusu P.M Hasan Özgüç, ifade vermeyen zanlının sorgusunda, “İyilik yapmak için yaptım, parayı alıp kıza verecektim” dediğini söyledi.

 

ARŞİV MÜHÜRLENDİ, DOSYALAR İNCELEMEDE

Senem Yüğlük isimli kişinin polise yaptığı şikayetle ortaya çıkan yolsuzluk olayı sonrasında Gazimağusa Polisi, Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki arşivi mühürledi. Dairede 4 yüzden fazla işsizlik ödeneği alan kişi bulunduğu, bu dosyaların teker teker inceleneceği bildirildi.

 

BİR GÜN TUTUKLU

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Fadıl Aksun’un huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı’nın sorularını yanıtlayan tahkikat memuru Hasan Özgüç, olayın gelişimini özetledi ve zanlının veznedara, “Senem geldi ama vezne çok yoğundu, parayı benim almamı istedi” dediğini söyledi. Polis memuru, şikayetçinin verdiği 333 TL tutarında parayı da emare olarak aldıklarını da belirtti.

Tutukluluk duruşmasında zanlının avukatlığını İbrahim Özgür yaptı ve talep edilen bir günlük tutukluluğa itiraz etmedi. Zanlı’nın bugün yeni tutukluluk emri veya teminat için yeniden mahkeme huzuruna çıkarılması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1157 defa okunmuştur