ARBEDE

ARBEDE

Yakın Doğu Üniversitesi’nde olay Yakın Doğu Üniversitesi’nde iki grup öğrenci arasında kavga çıktı. Öğrenciler arasında çıkan kavgaya müdahale eden polisin, olayları yatıştırmak için havaya ateş ettiği iddia ediliyor. Polis olaylara karı

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nde olay

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nde iki grup öğrenci arasında kavga çıktı.

Öğrenciler arasında çıkan kavgaya müdahale eden polisin, olayları yatıştırmak için havaya ateş ettiği iddia ediliyor.

Polis olaylara karışan öğrencileri gözaltına aldı. Şimdilik dört kişi gözaltında. Kütüphanede arbede çıktı.

Bugün öğle namazından sonra öğrencilerden bir grup, Türkiye’deki terörü lanetlemek için gösteri yapmak istedi. Buna karşı çıkan başka bir grupla aralarında arbede çıktığı öğrenildi.

Çevik kuvvet olaya müdahale etti. Öğrenciler dağıldı, üniversitede hala polisler var.  

 

 

 

 

 

POLİS OLAYI “AYAKLANMA, KANUNSUZ TOPLULUK, KASTİ HASAR VE DARP” BAŞLIĞIYLA VERDİ

Yakın Doğu Üniversite’nde karşıt gruplu öğrenciler arasında bugün meydana gelen olaylar polis basın bülteninde “ayaklanma, kanunsuz topluluk, kasti hasar ve darp” başlığıyla duyuruldu.

Bültene göre, “Türkiye’de meydana gelen terör olayında şehit düşen 24 askeri anmak için toplanan ülkücü gençlere, bir grup doğu kökenli gencin taş atması sonucu arbede yaşandı”.

Olayların Lefkoşa Polis Müdürlüğü ve Polis Özel Harekat Müdürlüğü’nün müdahalesiyle kontrol altına alındığı belirtilen açıklamada, olaylarda 2 polisin yaralandığı, 3 kişinin tutuklandığı belirtildi.

Yaralıların Yakın Doğu Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu olduğu belirtilen açıklamada, tutuklananların isimleri F.S. (E-22), H.Ş.(E-28) ve T.G (E-23) olarak açıklandı.

Çıkan olaylar sonucunda birçok araç ve binalara ait camların hasar gördüğü belirtilen açıklamada, soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 7379 defa okunmuştur