ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR

'ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR'

“Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali”, 17 - 26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

A+A-

 

“Anlatılan Senin Hikayendir” sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali”, 17 - 26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, temel amacı; “dünya emekçilerinin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmak” olan festival, her yıl Japonya, Kore ve Latin Amerika’da farklı bir ülkenin ev sahipliğinde organize ediliyor.

 

Dünyanın birçok coğrafyasında, küresel sermayeye karşı yürütülen mücadeleleri anlatan filmlerin yer alacağı festival, 17 Ekim’de saat 20.00’de “Gommalar Müzik Savaşçıları”nın konseriyle başlayacak.

 

Kokteyl ve açılış konuşmalarının ardından, Kıbrıs’tan, 1974 öncesi birbirine karşı savaşmış iki insan Fethi ve Marafefthis’in ve onları bir araya getirmiş Panikos Neokleus’un, iki halkın barışı için mücadeleye adanmış yaşamlarını anlatan “Anılar” filmi gösterilecek.

 

Festival programı çerçevesinde gösterilecek diğer filmler şöyle:

 

19 Ekim Çarşamba “Kavşak, “Seller” ve “Bisiklet”; 20 Ekim Perşembe “Bedensiz Ruhlar”, 21 Ekim Cuma “Sudaki Suretler”, 22 Ekim Cumartesi “Lokavt”, 24 Ekim Pazartesi “Bölge”, 26 Ekim Çarşamba “1 Mayıs İlk Dileğimiz”

 

Festival filmleri Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’nda gösterilecek. Tüm gösterimler saat 20.00’de başlayacak. Yönetmenliğini ve kurgusunu Kıbrıslı Türklerin yaptığı “Sudaki Suretler” filminin gösterimi ise, 21 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Lokali’nde gerçekleştirilecek.

 

BES, DAÜ BİR - SEN, DAÜ - SEN, DEV - İŞ, GÜÇ - SEN, KTAMS, KTMMOB, KTOEÖS, KTÖS, TIP - İŞ, Baraka Kültür Merkezi, Barikat Gazetesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından desteklenen festivalde gösterilecek filmler ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur