ALLENİ PUANLARI GETİRDİ: 1-2

ALLENİ PUANLARI GETİRDİ: 1-2

Nihat Bağcıer Stadı’nda Düzkaya’nın konuğu olan Tatlısu, yabancı futbolcusu Allen’in iki golü ile rakibini 2-1 mağlup etti. Düzkaya’nın tek sayısını Mustafa Akış kaydetti Stat: Nihat Bağcıer Stadı Hakemler Aziz Dayı *** A

A+A-

 

 

 

Nihat Bağcıer Stadı’nda Düzkaya’nın konuğu olan Tatlısu, yabancı futbolcusu Allen’in iki golü ile rakibini 2-1 mağlup etti. Düzkaya’nın tek sayısını Mustafa Akış kaydetti

 

Stat: Nihat Bağcıer Stadı

 

Hakemler

Aziz Dayı ***

Ahmet Karaoğlulları **

Tufan Çerçioğlu *

 

Sarı kartlar: Özgür (Tatlısu)

Goller: Dk.35 Mustafa Akış (Düzkaya) – Dk.22 ve Dk.67 Allen (Tatlısu)

 

 

Telsim Süper Lig’in 4 haftasını puansız geride bırakan Düzkaya, 5’nci haftaya 5 puan ile puan cetvelinin 8’inci sırasındaki Tatlısu’yu konuk etti. Karşılaşmayı konuk ekip Tatlısu 2-1 kazandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf ev sahibi Düzkaya oldu.

8’inci dakikada, Mustafa Tabakçı’nın direkt kaleye kullandığı serbest vuruşta, yerden seken topu kaleci Özgür önledi.

15’inci dakikada, gelişen Tatlısu atağında Kamil’in vuruşunda Düzkaya defans oyuncusu Volkan topu çizgi üzerinden çıkararak mutlak bir golü önledi.

22’nci dakikada, soldan gelişen Tatlısu atağında Morris’in ortasını Kamil arkaya gönderdi, topla arka direkte buluşan Allain topu ağlara gönderdi: 0-1

34’üncü dakikada, Tatlısu’dan Allain’in pasında topla buluşan Kamil rakibinden sıyrıldı kaleci ile karşı karşıya kaldığı anda vurdu, vuruşunda top kalecide kaldı.

35’inci dakikada, ani gelişen Düzkaya atağında Serdar’ın ortasında topa sahip olan Mustafa Akış topu ağlara gönderdi ve skora denge geldi: 1-1

45’inci dakikada, Mustafa Akış’ın şut ve orta karışımı vuruşunda kaleci özgür topu uzaklaştırdı.

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 beraberlikle kapandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf yine ev sahibi Düzkaya oldu.

50’nci dakikada, gelişen Düzkaya atağında Serdar’ın vurduğu ve kaleci Özür’ü geçen topu defans çıkarttı.

55’inci dakikada, Düzkaya’dan Serdar kaleci Özgür’den sıyrılmak isterken ceza alanı dışında düşürüldü. Serdar’ın son adam olmasına rağmen orta hakem Aziz dayı’nın sarı kart ile yetinmesi tepkilere neden oldu.

59’uncu dakikada, Düzkaya’nın kazandığı serbest vuruşta Serdar’ın vuruşunda kaleci Özgür’den dönen topa Mustafa Akış vurdu, top az farkla yandan dışarı gitti.

61’inci dakikada, Tatlısu’nun kazandığı serbest vuruşu Samet kullandı. Allain kafa il indirdiği topa Kamil vurdu, ancak Nurettin’in ofsayıt olması nedeniyle ağlara giden top, gol olarak değer bulmadı.

67’nci dakikada, gelişen Tatlısu atağında Onurcan’ın sağdan ortasında topa iyi yükselen Allain kafa vuruşuyla kendisi ve takımımın ikinci golüne imzasını attı: 1-2

73’üncü dakikada, Tatlısu’dan Emin’in soldan ortanda Kamil’in indirdiği topla arka direkte buluşan Allain topa vuramadı ve takımını mutlak bir golden etti.

Geriye kalan dakikalarda Düzkaya’nın berberlik golü arayışları sonuçsuz kaldı ve karşılaşma konuk ekip Tatlısu’nun 2-1’lik galibiyetinde tamamlandı.

Bu skorla konuk ekip Tatlısu puanlarını 8’e yükseltirken; ev sahibi Düzkaya, 5’inci haftayı da puansız geride bıraktı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur