AKDENİZ KUPASI BAŞLADI

AKDENİZ KUPASI BAŞLADI

Türkiye Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aliağa Petkim ve Hacettepe Üniversitesi takımları dün başlayan turnuvada Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda Akdeniz Kupası’nda kozlarını paylaşıyor. Türkiye Bek

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Federasyonu’nun güzel girişimleri neticesinde Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte ülkemizde düzenlenen Akdeniz Kupası, dün Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda start aldı

 

Bu organizasyonda yer alan takımlar içerisinde Türkiye basketbolunda uzun yıllar üst takımlar ve milli takımlar seviyesinde forma giymiş Hüseyin Beşok, Asım Pars, Mutlu Demir ve Mustafa Abi gibi yıldız isimler de var

 

Türkiye Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aliağa Petkim ve Hacettepe Üniversitesi takımları dün başlayan turnuvada Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda Akdeniz Kupası’nda kozlarını paylaşıyor.

Türkiye Beko Basketbol Ligi’nin güçlü temsilcilerinin Olin Edirne, Mersin BŞB, Aliağa Petkim ve Hacettepe Üniversitesi Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde hazırlık kamplarında bulunduktan sonra geçtiğimiz gün ülkemize gelmişti.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda dün başlayan turnuvada, saat 17.30’da Hacettepe Üniversitesi ile Aliağa Petkim, saat 19.00’da da Olin Edirne ile Mersin Büyükşehir Belediyesi karşılaşmaları oynandı.

 

PARSLI MERSİN BELEDİYESİ GALİP, BEŞOKLU HACETTEPE MAĞLUP

Günün ilk maçında Hüseyin Beşok’un kaptanlığını yaptığı Hacettepe Üniversitesi takımı ile Aliağa Petkim takımları karşılaştı. Rakibi Hacettepe Üniversitesi’ni 66-60 mağlup eden Aliağa Petkim takımı günün ilk galibi oldu.

Gecenin ikinci maçında ise Olin Edirne ile Asım Parslı Mersin Büyükşehir Belediyesi karşı karşıya geldi. Bu maçtan Mersin Bş. Belediyesi 68-55 galip ayrıldı.

Üç gün üst üste sürecek olan ve yarın sona erecek özel turnuvada günün programı şöyle;

Saat 18.00  Aliağa Petkim-Olin Edirne

Saat 20.00  Mersin Bş. Belediye-Hacettepe Üniversitesi

 

BAKANLIK DAHİL, İLGİ SIFIRDI

Günün bir başka dikkat çeken konusu ise böylesine üst düzey ve profesyonel Türkiye Beko Süper Ligi takımlarının ülkemizde organize edilen bu oluşuma ilginin çok düşük olmasıydı. Bırakın basketbol severleri, ülkemizin son yıllarda basketbol dünyası içerisinde yer alan basketbol antrenörleri ve sporcularının da böylesine önemli organizasyona ilgisiz ve duyarsız kalmaları dikkatlerden kaçmadı.

Bunlara ilaveten üç gün sürecek olan bu özel organizasyona Spor Dairesi’nin yönetim idaresinden bir tek koordinatör Süleyman Göktaş’ın bulunması da günün en çok dikkat olaylarından birisiydi.

Spor Bakanımız Kemal Dürüst de yoğunluğundan ya da daha önemli işlerinden olsa gerek organizasyonun açılış gününe katılmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur