AĞIR CEZALAR DİKKAT ÇEKTİ

AĞIR CEZALAR DİKKAT ÇEKTİ

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Telsim Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı Gruplarında oynanan maçlarda KTFF Disiplin Kurulu’na intikal eden maçlarda saha komiseri, gözlemci ve hakem raporları doğrultusunda kararlar alındı. YENİCAMİ &#

A+A-

 

 

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Telsim Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı Gruplarında oynanan maçlarda KTFF Disiplin Kurulu’na intikal eden maçlarda saha komiseri, gözlemci ve hakem raporları doğrultusunda kararlar alındı.

 

YENİCAMİ – MAĞUSA TÜRK GÜCÜ MAÇI

Gönyeli Stadı’nda Yenicami Ağdelen Spor Kulübü - Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü Telsim Süper Lig "A" takımlar müsabakası boyunca maçın hakemlerine ve rakip takım taraftarlarına yönelik çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Yenicami taraftarlarının Disiplin Talimatının 55. maddesini ihlal etmelerinden dolayı Yenicami Ağdelen Spor Kulübüne "ihtar" cezası verilmesine, ayrıca taraftarlarının maç esnasında sahaya, maç sonrasında ise rakip takım taraftarlarına attıkları yabancı maddelerden dolayı da adı geçen kulübe 2 asgari ücret para cezası verilmesine karar verildi.
Ayni maçın sonrasında meydana gelen olaylarda MTG taraftarlarının rakip takım taraftarlarına stadyum dışından yabancı madde atmaları nedeni ile Mağusa Türk Gücü Spor Kulübüne 1 asgari ücret para cezası verilmesine karar verildi.

Küçük Kaymaklı ile Bostancı Bağcıl U19 takımları arasında oynanan maçta Bostancı Bağcıl futbolcusu Burak Kurt’un maçın hakemine ağır hakaret ve küfürlerde bulunması, oyundan ihraç edildikten sonra buna devam etmesi sonucu 4 maç men cezası verildi. Yine Bostancı Bağcıl futbolcusu Mehmet Emin Yıldırım’ın maçın ardından rakip takım futbolcusuna tekme atmaya teşebbüs etmesine karşılık 2 maçtan men cezası verildi.

Hamitköy ile Türkmenköy Stadı’nda oynanan karşılaşmada Hamitköy taraftarlarının rakip takım oyuncuları ve taraftarlarına çirkin tezahüratları nedeni ile ihtar cezası verilmesine karar verildi.

 

HAKEM ODASI KAPISINI TEKMELEDİ

 

Mutluyaka ile Vadili arasında oynanan maçın sonrasında Vadili futbolcusu Adem Erten’e maçın hakemine yönelik ağır hakaret, küfür ve tehditlerde bulunması, hakem odası kapısını tekmeleyerek açması nedeni ile 4 maçtan men cezası verildi.Aynı maçta Vadili ilk yardım görevlisi Osman Naimoğulları’nın maçın hakemine ağır hakaret ve küfürlerde bulunması nedeni ile 4 maç soyunma odası ve yedek kulübesine girme yasağı verildi.

Maraş ile Akıncılar arasında oynanan maçta Maraş taraftarlarının maçın 4’üncü hakemine yönelik yabancı cisim atması nedeni ile kulübe 1/4 asgari ücret cezası verildi.

Dipkarpaz ile Mehmetçik arasında oynanan Dipkarpaz SK taraftarlarından bir grubun, Mehmetçik TÇB seyircilerinin bulunduğu tribünlere gidip burada bulunan bazı taraftarlara saldırarak darp etmeleri ve bu fiilleri Güvenlik Güçlerinin müdahalesine rağmen işlemeye devam etmeleri nedeni ile, Dipkarpaz Spor Kulübüne 1 maç saha kapatma cezası verilmesine karar verildi.

 

5’er Maç Ceza

 

Mutluyaka  ile Vadili arasındaki U19 maçında ikinci ihtar nedeni ile oyundan ihraç edildikten sonra maçın hakemine ağır hakaret ve küfürlerde bulunan ve maçın 80.dakikasında da tribünden sahaya girerek küfür ve tehditlerine devam eden Mutluyaka futbolcusu Emre Özsin'e 5 resmi maçtan men cezası verilmesine, ayni maçın 80.dakikasında ikinci ihtardan dolayı oyundan ihraç edildikten sonra maçın hakemine yönelik ağır hakaret ve küfürlerde bulunan ve maçın hakemini itekleyen Mutluyaka futbolcusu Duran Oktay’a 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verildi.

 

KIRMIZI KART CEZALILARI:

 

1 maç: Erbay Bertiz (B.Bağcıl), Özgür Gül (Gönyeli), İsmail Uçar (Tatlısu), Yenicami (İbrahim Çıdamlı), B.Bağcıl (Mehmet Demir), Ayhan Dumancı (Binatlı), Hüseyin Kaşifoğlu (Ozanköy) , Metin Dağaşaner (Hamitköy), Yusuf Beyazi, Fevzi Kamuz (Mormenekşe), Necip Birinci, Mustafa Malyalı (Binatlı), Orhan Kıstı (Akova), Ali Tutar (Dörtyol), Tuğan Can Giray (Gaziveren), Mehmet Asker (Girne Halk Evi), Yavuz Kansu (Dağyolu), Halilcan Sözüöz (Pınarbaşı), Doğukan Yarımsakallı (Yalova)

2 maç: Abdi Morkaya (Mormenekşe), Niyazi Aykan (Gençler Birliği)

3 maç: Kemal Yıldırım (Binatlı), Hakan Giriş (Mutluyaka), Sinan Korkmaz (Vadili), Orçun Tip (Yalova)

 

SARI KART CEZALILARI:

Ali Nazlıoğlu (Doğan T.B.), Hüseyin Ermiş (Esentepe), Hasan Hüseyin Vural (Maraş)

 

ANTRENÖR-YÖNETİCİ CEZASI:

1 maç: Hüseyin  Tünsay (Mormenekşe)

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2117 defa okunmuştur