Afetten ‘affedilmez’ laf

'Afet'ten ‘affedilmez’ laf

Hükümetin AFET vekili, dün devlet televizyonda konuştu: UBP’nin en önemli sorunu partililerine iş verememektir… “AF ET” bizi sayın vekilimiz ama bu çağda, onca deneyime rağmen, bu zihniyete ne demeli? Tüm derdiniz partilileriniz iş

A+A-


 

Hükümetin AFET vekili, dün devlet televizyonda konuştu:
UBP’nin en önemli sorunu partililerine iş verememektir…
“AF ET” bizi sayın vekilimiz ama bu çağda, onca deneyime rağmen, bu zihniyete ne demeli?
Tüm derdiniz partilileriniz iş vermekse, siz, kimin hükümetisiniz ve kimin vekili?
Partizanlığın bu kadar açık ilanına gerek var mı?


 

Vekiller devreye girdi…

Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları arasında uzun süredir devam eden dargınlık sona ermiş.

Kulislerden gelen bilgilere göre, barışmak için ilk adım Maliye Bakanı Ersin Tatar’dan gelmiş. Tatar, Bulutoğluları ile arasındaki husumeti ortadan kaldırmak için bazı UBP’li vekillerin devreye girmesini istemiş. Özellikle İlkay Kamil ile Zorlu Töre, ikilinin arasını düzeltmek için uğraş veriyormuş.


Onun “Volvo”su var!..

Ve yeni makam arabasına Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi de kavuştu. Bakanların kimisi BMW kimisi Mercedes seçimi yaparken, Ünverdi, seçimini Volvo’dan yana kullandı.

Maaşları ödeyemeyen hükümetin, bakanlarına araba alımında ise cömert davranması hiçbir harcamadan kaçmaması dikkat çekti.

Dün bir sabah programına katılan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da bu kadar sorun varken, Ünverdi’nin makam arabası almasına “Hayırlısı olsun” diyerek tepki gösterdi.


Güzelyurtlu Dürüst’e tepkili…  

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün, görevi başındaki polisin uyarılarını dikkate almaması ve sürülmesine neden olması Güzelyurtluların tepkisine neden oldu.

Suçsuz günahsız bir polis memurunun sadece yolun içerisine park edilmiş makam aracına yönelik olarak Dürüst’ten aracın çekilmesini rica etmesi başını yaktı.

Trafik Şubesi’nde görev yaparken, Dürüst’ün talimatı ile Bostancı Sınır Kapısı’na sürüldüğü iddia edilen polis memuruna yapılan vatandaşlar tarafından tepki topladı.

Güzelyurt’tan arayan çok sayıda kişi, haksız yere sürgün edilen polisin görevine geri gönderilmesini talep ederek hem polis teşkilatına hem de Dürüst’e çağrıda bulundu.Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur