60 BİNLE GELİRİZ

'60 BİNLE GELİRİZ'

Komite Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı için toplandı, sendikalar yasayı REDDETTİ!... “60 binle geliriz!” Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı görüşmek üzere toplanan Cumhuriyet Meclisi, İdari ve Sosyal İşler K

A+A-

Komite Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı için toplandı, sendikalar yasayı REDDETTİ!...

 

“60 binle geliriz!”

 

Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı görüşmek üzere toplanan Cumhuriyet Meclisi, İdari ve Sosyal İşler Komitesi’ne davet edilen sendika temsilcileri görüş vermeyi reddetti, yasa tasarısının geri çekilmesini istedi… 60 bin çalışanı temsilen orada bulunduklarına dikkat çeken sendika temsilcileri,  Yasa Tasarısı’nı komiteden geçmesi halinde, 60 binle Meclis’e geleceklerini belirtti.

 

Cumhuriyet Meclisi İdari ve Sosyal İşler Komitesi, Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı görüşmek üzere toplandı.

Sendikal Platform yetkililerinin de katıldığı toplantı, komite üyesi CTP milletvekilleri Sonay Adem ve Abbas Sınay’ın talebiyle 25 Ekim Salı gününe ertelendi.

Yasa tasarısı ile ilgili görüş sunmayacaklarını belirten sendika temsilcileri, tasarının derhal geri çekilmesini talep etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2103 defa okunmuştur