1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 26 çocuğun hayali gerçek oldu
26 çocuğun hayali gerçek oldu

26 çocuğun hayali gerçek oldu

"Bir kişi fark eder, çok şey fark eder" sloganıyla yürütülen ve 2 ay süren projede, lösemili çocuklar konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla kısa film çekildi, uçurtma şöleni düzenlendi

A+A-

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı ile Lefkoşa Folklor Derneği (Folk-Der) ortaklığında düzenlenen "Hayalin, Hayalimdir" projesinde 25 lösemili çocuğun hayali gerçek oldu.

"Bir kişi fark eder, çok şey fark eder" sloganıyla yürütülen ve 2 ay süren projede, lösemili çocuklar konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla kısa film çekildi, uçurtma şöleni düzenlendi ve Çocuk Onkolojisi Servisi'nde tedavi gören çocukların istekleri gerçekleştirildi.

Çocukları hayallerine kavuşturmak için özveriyle çalışan ve sponsorlar bularak istediklerini gerçekleştiren Kemal Saraçoğlu Vakfı ve Folk-Der gönüllüleri, geçtiğimiz günlerde Folk-Der'de düzenlenen final gecesinde, çocuklara hayal ettikleri hediyeleri verdi.

Gecede, akülü ATV'denIpad'e, dev ayıcıktan akıllı telefona ve yat turuna kadar birçok şey hayal eden çocuklar, bunların gerçek olmasının mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.

Folk-Der adına projede yer alan Özge Yorulmaz'ın ve Umut Öksüz'ün projeyle ilgili bilgi verdiği etkinlikte projeye destek verenlere de plaket ve belgelerle teşekkür edildi.

Hayalin Hayalimdir projesindeki kısa filmin senaryosunu Aliye Ummanel, müziklerini Mustafa Elmas yaparken, çekimlerine Temedya Direktörü Özdemir Tokel katkıda bulundu.İzel Seylani de filime, oyuncu olarak katkı yaptı.

Bu haber toplam 2597 defa okunmuştur
Etiketler : ,