2011 Gramophone Yılın Sanatçısı Ödülü

2011 Gramophone Yılın Sanatçısı Ödülü

1923’ten beri klasik müziğin en iyilerini ödüllendiren Gramophone Klasik Müzik Ödülleri’nde bu yıl iki EMI ismi (Alison Balsom ve Berliner Philharmoniker) “Yılın Sanatçısı” ödülü için adaylar

A+A-

 

 

1923’ten beri klasik müziğin en iyilerini ödüllendiren Gramophone Klasik Müzik Ödülleri’nde bu yıl iki EMI ismi (Alison Balsom ve Berliner Philharmoniker) “Yılın Sanatçısı” ödülü için adaylar… Gramopohe Ödülleri’nden sadece “Yılın Sanatçısı” ödülü halk tarafından seçilebiliyor. Bu yıl EMI sanatçılarının da yarıştığı diğer sanatçılar ise orkestra yöneticileri Gustavo Dudamel, Iván Fischer, Andris Nelsons; piyanist Lang Lang ve Mitsuko Uchida; tenor Jonas Kaufmann; viyola sanatçısı Jordi Savall ve violinist Alina Ibragimova.
https://www.gramophone.co.uk/user/register adresinden üyelik alınarak ardından aynı sitede https://www.gramophone.co.uk/awards adresinden siz de oy kullanabilirsiniz… Takipte Kalın!

 

 

 


Değişik bir albüm isteyenler için:

Maraveyas Illegal

 

Folk Rock tarzının en iyi temsilcilerinden olan sanatçı “Welcome To Greece” albümü ile yaz günlerinin en çok dinlenen albümlerinden biri olmaya aday. Oldukça hareketli olan ve Yunan ezgilerini sanki Yunan adalarında bir tatildeymiş gibi dinleyicilerine o anı yaşatan bu albümü mutlaka koleksiyonunuza ekleyin! Komşu ülkenin yetenekli sanatçısını dinlerken büyük keyif alacaksınız.

 


Bu albümü kaçırmayın!:

18. İstanbul Caz Festivali

 

Joss Stone, Raul Midon, Amadou & Mariam, Jamie Cullum ve Dianne Reeves başta olmak üzere birçok sanatçının mükemmel şarkıları tek bia albümde toplandı! Dünyanın her noktasından büyük ve özel sanatçıları bir araya getiren festival, 1-19 Temmuz arasında şehrin apayrı noktalarında müzikseverleri bir araya getirdi. Festival boyunca 300’den fazla yerli ve yabancı sanatçı konuk edilerek 40’ın üzerinde konsere, 25 ayrı mekanda ev sahipliği yapıldı. 20 günlük bu unutulmaz festivalin en güzel özeti olan bu toplama albüm, hem kaçıranları sevindiriyor hem de tekrar hatırlamak isteyenleri... Unutulmayan seslerin unutulmayan şarkılarının hepsinin bir arada olduğu, dinleyenlere de unutulmayacak bir festivali tekrar tekrar hatırlatacak olan bu albümü koleksiyonunuza mutlaka ekleyin!

 

 


Japonya’nın müzik dünyasına armağanı;

 

MIYAVI

 

Japon şarkıcı/söz yazarı, ‘samurai’ solo gitarist Miyavi! Taklit edilemeyecek ölçüde özgün gitar tekniği, büyüleyici sahne performansı ile çok kısa sürede büyük dikkat çekmiş olan Miyavi’nin Londra konserindeki kayıtlarından oluşan “Live In London 2011” piyasada. Albümde yer alan şarkıların sözlerinin tamamı Miyavi’ye ait. Davulda Miyavi’ye Bobo eşlik ediyor. Sanatçının geniş kitlelerce tanınmasına vesile olan ‘Survive’ isimli ilk single’ı, davulcu Bobo ile ortaya koydukları sınır tanımaz müziği portreliyor. Siz de bu dahi yıldıza kayıtsız kalmayın!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur