2009DA AÇIKLAMIŞTI

2009'DA AÇIKLAMIŞTI

Derviş Eroğlu 2009’da açıklamıştı: “Doktorluğumda az para kazandım” Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2009 yılı Temmuz ayında Cumhuriyet Meclisi’nde “mal varlığı” ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye basınında çıkan iddial

A+A-

 

 

Derviş Eroğlu 2009’da açıklamıştı:

“Doktorluğumda az para kazandım”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2009 yılı Temmuz ayında Cumhuriyet Meclisi’nde “mal varlığı” ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye basınında çıkan iddiaları reddetmiş, ısrarla “Bir apartman dairesi, bir arsa”dan başka bir şeyi olmadığını söylemişti.

 

Derviş Eroğlu’nun Cumhuriyet Meclisi, 15 Temmuz 2009 tarihli 21. Birleşimi’ne ait tutanaklara yansıyan konuşmasında, “ideal peşinde” olduğunu vurguladığı dikkat çekiyor.

 

Eroğlu’nun, tutanaklara yansıyan konuşmasında “Keşke zengin olsaydım, şikayetim olmazdı. Ama ben zengin olmak için yaşamadım. Doktor olarak da hizmet ederken çok hasta gören, en az kazanan doktor oldum…” derken, ısrarla “mal varlığı” olmadığını iddia etmişti

 

Eroğlu, “Benim Mağusa’da 36 dairem yok. Benim Lefkoşa’da 34 dairem yok. Yüz kere söyledim, bir kere daha söyleyeyim. 1963’ten 1974’e kadar kazandığım para ile bir apartman dairesi, bir arsa, Türklerden bir apartman dairesi, bir arsa aldım” şeklinde konuşmuştu

 

“Ben Ergazi köyünden bir zeytin ağacı bile getirmedim. Dolayısıyla 1963 yılından beri piyasada olan bir kişiyim ve kendi paramla bir apartman dairesi, üç de arsa aldım. Bunun dışında bir de arabam var, o kadar…”

 

 

İKRAMİYESİNİ 2002’DE ALDI…

2009 yılında “keşke zengin olsaydım” diyen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2002 yılında emekli ikramiyesini aldı.

15/2002 ve 23/2002 sayılı Emeklilik Yasalarına bağlı olarak Cumhurbaşkanı olana dek de yılda bir maaş ikramiye alan Eroğlu, 2003-2010 yılları arasında yedi maaş ikramiye daha aldı.

Mal Bildirimi Yasası’nın 2008 yılında yürürlüğe girmesiyle ve 2009 yılı seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ardından Mal Bildirimi’nde bulunan Derviş Eroğlu’nun bildirimlerinin açıklanıp açıklanmayacağı merakla bekleniyor.

 

 

Milliyet: Paraların Eroğlu’nun evinden zırhlı araçlarla alındığı iddia ediliyor

 

Cumhurbaşkanı Devriş Eroğlu’nun bankalardaki hesaplarıyla ilgili en şok iddiayı Türkiye’de yayınlanan Milliyet gazetesi ortaya attı. Milliyet dünkü manşet haberinde konuya dikkat çekerek şunları yazdı: “Bazı kaynaklar paraların Eroğlu’nun evinden zırhlı araçlarla nakit alınıp bankaya taşındığını öne sürüyor.”

 

 

Yıllık faizi 156 bin TL

 

Eroğlu, 10 ay işleyen asgari ücretliyi solladı, 1 ayda 13 bin, 1 yılda 156 bin TL faizle Eroğlu’nun parası katlandıkça katlanacak

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2069 defa okunmuştur