20 DOSYADAN 9’U SONUÇLANDIRILDI

20 DOSYADAN 9’U SONUÇLANDIRILDI

Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun bir yıllık çalışmaları Başbakan Küçük tarafından açıklandı…

A+A-


 

 

Başbakan İrsen Küçük, yaklaşık bir yıldır görev yapan Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun elinde bulunan 20 dosyadan 9’unu sonuçlandırarak Savcılığa gönderdiğini, 11 dosya üzerinde de çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.
Başbakan İrsen Küçük, Başbakanlık’ta dün düzenlediği basın toplantısında Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun yaptığı bir yıllık çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.
Basın toplantısında, Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanı Muzaffer Sevinç ve Denetleme Kurulu üyeleri de hazır bulundu.
Başbakan İrsen Küçük, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun 2010’da Meclisten çıkan bir yasa ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla kurulduğunu ifade ederek, Kurul’un ilk görevinin Sağlık Bakanlığı’yla ilgili “Faktör 8 Degama ilaçlarının tedariki” konusundaki araştırma olduğuna dikkat çekti.
Bunun Ulusal Birlik Partisi dönemindeki bir icraat olduğuna işaret eden Başbakan Küçük, kurulun konu hakkındaki çalışmalarını tamamlayarak, raporları Savcılık’a gönderdiğini kaydetti.
Kurulun, Ece Un Fabrikası’ndaki 600 ton seferi buğday sirkati hakkında aldığı görevi de tamamlayarak raporu Savcılık’a sevk ettiğini ifade eden Başbakan Küçük, Geçitkale Havalimanı’nın kapatılması konusundaki çalışmalarını tamamlayan kurulun, bu çalışmanın raporlarını da Savcılık’a sevk ettiğini söyledi.Bu haber toplam 832 defa okunmuştur