1 YILDA, 5 KAZA, 7 ÖLÜM

1 YILDA, 5 KAZA, 7 ÖLÜM

Yılmazköy-Gönyeli çemberi: LANETLİ YOL Kavşakları, dünya standartları dışında çemberleri ve yola bağlanan tali yollarıyla Yılmazköy-Gönyeli çemberi arasında kalan bölge birçok ölümlü trafik kazasına sahne oluyor. Son yıllarda ölümlü trafik

A+A-

 

 

Yılmazköy-Gönyeli çemberi:

LANETLİ YOL

 

Kavşakları, dünya standartları dışında çemberleri ve yola bağlanan tali yollarıyla Yılmazköy-Gönyeli çemberi arasında kalan bölge birçok ölümlü trafik kazasına sahne oluyor.

 

 

Son yıllarda ölümlü trafik kazalarını arttığı Yılmazköy-Gönyeli çemberi arasındaki anayolda “ölüm yolu” olarak adlandırılıyor.

Kavşakları, dünya standartları dışında çemberleri ve yola bağlanan tali yollarıyla Yılmazköy-Gönyeli çemberi arasında kalan bölge birçok ölümlü trafik kazasına sahne oluyor.

Yolun her anlamda güvensiz olmasına sürücülerin aşırı süratli araba kullanması ve dikkatsizliği ölümü kazaları da beraberinde getirdi.

Son olarak konsomatrisleri taşıyan bir aracın devrildiği ve bir kadının hayatını kaybettiği kaza dikkatleri yine bu bölgeye çevirdi.

 

TRAFİK DERNEĞİ: ÇEMBERLER TUZAK

Özellikle aydınlatma, bariyer ve çemberlerin kurallara uygun olmadığını belirten Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, Kuzey Kıbrıs’ta bugüne kadar yapılan bütün yolların ‘asvaltı döktük yol tamamdır’ gibi bilinçle yapıldığının altını çizerken, yol güvenliğinin düşünülmediğini söyledi.

 

İşte Yılmazköy-Gönyeli çemberi arasındaki yolda son 1 yılda meydana gelen ölümlü trafil kazalarından bazıları

 

 

18 EYLÜL 2010 CUMARTESİ

Alayköy kavşağında yer alan kazada, Yalçın Yarkın ile aynı arabada yolcu olarak bulunan Mustafa Erinçoğlu olay yerinde, diğer araç sürücüsü Erdönmez ise hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirmişti.

 

27 HAZİRAN 2011 PAZARTESİ

Alayköy ZET Karting önünde meydana gelen trafik kazasında, 7 aylık Ege Tünaydın hayatını kaybetmişti. Kazada, araçta yolcu olarak bulunan Ege Tünaydın (E - 7 aylık) olay yerinde yaşamını yitirmişti.

 

 

23 AĞUSTOS 2011 ÇARŞAMBA

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda Zet Karting civarında öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 81 yaşındaki Cemaliye Coşkun hayatını kaybetmişti. Kaza 59 yaşındaki Ali Osman Teymur’un direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması ve aydınlatma direğine çarpması sonucu meydana gelmişti.

13 AĞUSTOS 2011

Gönyeli Çemberi’nde meydana gelen trafik kazasında, 16 yaşındaki Xiela Keana Yücelen isimli kız yaşamını kaybetmişti. Kazaya neden olan alkollü araç sürücüsü Serdar Mehmet Amcaoğlu ise kaza sonrası tutuklanmıştı.

 

7 EYLÜL 2011

Alayköy yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, 21 yaşındaki hayatını Marina Butenko hayatını kaybetmişti. Sexy Lady Gece Kulübü’nde çalışan konsomatris kadınları, haftalık kontrol için Deri ve Zührevi Hastalıklar kliniğine götüren aracın kaza yapması sonucu meydana gelen kazada, 10 kişi de yaralanmıştı.

 

AYRINTILAR YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2338 defa okunmuştur